Polskie Radio
Section05

Wojska Obrony Terytorialnej

PR24 Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Gen. Maciej Klisz: pokazujemy siłę WOT

Dziś w Rzeszowie prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wezmą udział w święcie Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym roku przypada 6-lecie istnienia tej formacji. O zadaniach stojących przed żołnierzami WOT mówił w Polskim Radiu 24 gen. Maciej Klisz, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo

Mistrz jiu-jitsu szkolący żołnierzy WOT: w filmie Holland mamy biedne kobiety i dzieci. To jest totalne kłamstwo

- Agnieszka Holland robi dobry interes na kłamstwie - ocenił w rozmowie z TV Republika ppor. WOT Paweł Jóźwiak, były mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu i dwukrotny mistrz Polski w MMA. Jego zdaniem, w "Zielonej granicy" widzimy próbujące przedostać się do Polski "biedne kobiety i dzieci". - To jest totalne kłamstwo, bo na granicy są dorośli mężczyźni, którzy są silni, agresywni i niebezpieczni - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo granica POLSKA Agnieszka Holland

To jest prawdziwy obraz pracy mundurowych na granicy. Gen. Kukuła pokazał nagranie

Generał Wiesław Kukuła, który w 2021 roku, w najtrudniejszym momencie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, był dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, opublikował w mediach społecznościowych przejmujący film pokazujący prawdziwy obraz pracy polskich mundurowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica służby i bezpieczeństwo Wiesław Kukuła wojsko Wojsko Polskie straż graniczna kryzys migracyjny kryzys migracyjny 2023

"Skutecznie dbają o bezpieczeństwo Polski". Szef MON z uznaniem o żołnierzach Wojsk Obrony Terytorialnej

"W czasach, gdy za naszymi wschodnimi granicami trwa agresja Rosji na Ukrainę, terytorialsi z poświęceniem realizują zadania, do których zostali powołani - skutecznie dbają o bezpieczeństwo Polski" - wskazał szef MON Mariusz Błaszczak w liście skierowanym do żołnierzy wstępujących w szeregi WOT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko bezpieczeństwo

Rozbudowa sił zbrojnych. Generał Samol: taką decyzję podjęto po 2015 roku

Generał Bogusław Samol, były dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO, powiedział, że "po 1989 r. liczebność polskiej armii była sukcesywnie zmniejszana". - W ślad za tym rozwiązywano dowództwa i jednostki operacyjne - ocenił. Podkreślił, że po 2015 r. podjęto decyzję o rozbudowie sił zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie armia służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej

Minister Moskwa: bezpieczeństwo państwa to kwestia o najwyższym priorytecie

Z okazji Święta Wojska Polskiego minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podziękowała we wtorek żołnierzom za ich wysiłek, poświęcenie i codzienną służbę dla ojczyzny. Z kolei minister aktywów państwowych Jacek Sasin życzył żołnierzom spokojnej służby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie wojsko Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego 2023 służby i bezpieczeństwo Anna Moskwa żołnierze WOT Terytorialsi Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość PiS

TYLKO U NAS "Zbroimy się, służymy na granicy, rekrutujemy, szkolimy". WOT wyciąga wnioski z wojny na Ukrainie

- Czerpiemy informacje ze wschodu i wyciągamy wnioski, zmieniając również swój proces szkolenia. Wiemy, że podczas wojny na Ukrainie najwięcej dzieje się w miastach, więc nasz kierunek szkoleniowy jest bardziej sprofilowany na obronę miast - tłumaczy w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl mjr Witold Sura. rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej mówił też, jak w ciągu ostatnich lat rozwijała się ta formacja, jakie uzbrojenie trafia do WOT i ilu jest terytorialsów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego

Nowoczesny sprzęt i kształcenie umiejętności. Oblicze Wojska Polskiego

Wielkimi krokami zbliża się Święto Wojska Polskiego. W tym roku na warszawskiej Wisłostradzie odbędzie się uroczysta defilada, na której żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Izabela Kostyszyn i Patryk Kuniszewicz opowiadali w "Bezpiecznej Jedynce" o nowoczesnym obliczu wojska.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz bezpieczeństwo Wojsko Polskie żołnierze Izabela Kostyszyn Ministerstwo Obrony Narodowej społeczeństwo

"Rząd PO-PSL patrzył na sprawy obronności z perspektywy czekoladowego orła". Kukiz punktuje opozycję

W niedzielę w programie telewizyjnym Paweł Kukiz podzielił się z widzami swoimi opiniami na temat różnic pomiędzy rządami PO-PSL a PiS w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i obronności. - Poprzednia władza podchodziła do obronności z perspektywy orła z czekolady, natomiast obecna władza z perspektywy prawdziwego, konserwatywnego patriotyzmu - powiedział lider Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz Kukiz'15 Paweł Bejda Polskie Stronnictwo Ludowe Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo opozycja

PR24 Wakacyjne zaproszenie do oddawania krwi. Trwa akcja "4Heroes. Wyzwól w sobie bohatera"

- Chodzi o to, by choć raz oddać krew, niezależnie, czy to będzie krew pełna, czy składniki krwi, bo przecież można oddać i płytki, i osocze. Chodzi o to, by krwiodawca chociaż raz oddał krew ze świadomością, że wakacje są najtrudniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Kowalewski, żołnierz WOT zaangażowany w akcje krwiodawstwa i rzecznik Szkoły Podoficerskiej SONDA, zachęcając do udziału w akcji "4Heroes. Wyzwól w sobie bohatera".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie krwiodawstwo krew społeczeństwo