Polskie Radio
Section05
złoto

Eksperci: warto inwestować, ale tylko w to, co znamy i rozumiemy, bez nadmiernego ryzyka

Inwestować pieniądze, obojętnie większe czy całkiem nieduże, powinniśmy przede wszystkim w instrumenty, które znamy i rozumiemy. Najczęściej będą to lokaty bankowe, obligacje, ewentualnie akcje, jeśli jesteśmy w stanie panować nad tym, co się z nimi aktualnie dzieje. Złoto, kryptowaluty czy fundusze inwestycyjne mogą przynieść tyle wysoki zysk, co dużą stratę. Czasem nawet możemy nie odzyskać włożonego kapitału. W kryzysie i przy wysokiej inflacji sprawa staje się szczególnie aktualna - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje kryptowaluty KNF

Prezes KGHM wyjaśnia na czym będzie polegać przegląd strategii w kontekście bezpieczeństwa

- Po ukonstytuowaniu się zarządu w pełnym składzie chcemy dokonać przeglądu strategii w kontekście otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa - przekonywał prezes KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KGHM Polska Miedź produkcja przemysłowa inwestycje giełda papierów wartościowych POLSKA

Kryptowaluty i złoto. Tak oszczędzają młodzi Polacy

- Zdecydowany prym w oszczędzaniu w Polsce wiodą dziś ludzie młodzi, którzy coraz częściej decydują się na podejmowanie aktywności inwestycyjnej. Wpływ na to na pewno miała pandemia i czas, który mogliśmy przeznaczyć na edukację finansową - mówi Aleksandra Olbryś, współautorka badania przeprowadzonego przez Tavex.
Zobacz więcej na temat:  finanse oszczędności oszczędzanie Czwórka STYL ŻYCIA młodzież Mateusz Kulik kryptowaluty

Kraje UE zatwierdziły kolejny pakiet sankcji wobec Rosji. Jeszcze dziś mają wejść w życie

Rano sfinalizowana została procedura pisemna i jeszcze w czwartek sankcje mają być opublikowane w Dzienniku Urzędowym, a wtedy wejdą w życie - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Wczoraj pakiet restrykcji jednomyślnie zaakceptowali ambasadorowie państw członkowskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje wojna na Ukrainie

Będzie embargo na import złota i wysokiej technologii z Rosji? Ambasadorowie krajów UE podejmą dziś decyzję

Ambasadorowie unijnych krajów mają zaakceptować dziś kolejny pakiet sankcji wobec Rosji za napaść na Ukrainę. Jest w nim między innymi embargo na import złota, produkty wysokiej technologii. Jest także propozycja objęcia restrykcjami kolejnych 50 osób i firm, które będą miały zablokowane majątki w Europie - podaje Beata Płomecka, korespondent Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie Rosja pieniądze dyplomacja Unia Europejska ŚWIAT Europa Beata Płomecka