Polskie Radio
Section05
hitler

"Walka o pamięć, o miejsca pochówku ciągle trwa". Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o Rzezi Wołyńskiej

- "Nie o zemstę lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary ludobójstwa". Dodałbym, że ofiary wołają także o pochówki - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który od lat upamiętnia ofiary ludobójstwa w Wołyniu i Małopolsce wschodniej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański historia Polski Wolne Związki Zawodowe Palmiry II wojna światowa hitler Rzeź Wołyńska Wołyń banderyzm

"To był plan eksterminacji polskich elit". Piotr Dmitrowicz o zbrodni w Palmirach

- Mord na polskiej inteligencji w Palmirach jest odpowiednikiem tego, co Sowieci zrobili w Katyniu. Od 1939 roku, od momentu, kiedy Niemcy i Sowieci napadli na Polskę, jednym z elementów niszczenia państwa Polskiego było mordowanie polskich elit - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański historia Polski Wolne Związki Zawodowe Palmiry II wojna światowa hitler

"Byłby to bardzo mocny symbol". Olga Doleśniak o pomniku polskich ofiar nazizmu w Berlinie

- Obawiano się, że to będzie wyróżnianie ofiar. A Niemcy nie mogą pozwolić sobie na wystawienie takiego pomnika Polakom, bo co ofiarami Związku Sowieckiego czy ofiarami państw dawnej Jugosławii? - powiedziała Olga Doleśniak (Instytut Staszica, "Nowe Państwo"). Publicystka odniosła się do kompromisu wypracowanego w związku z uhonorowaniem polskich ofiar nazizmu w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Senat Niemcy Angela Merkel II wojna światowa hitler