Polskie Radio
Section05

Chiny

Waszyngton i Pekin zgodziły się współpracować. Dojdzie do spotkania Biden-Xi Jinping

Stany Zjednoczone i Chiny zgodziły się współpracować w kierunku organizacji spotkania prezydenta USA Joe Bidena i przywódcy Chin Xi Jinpingiem, do którego miałoby dojść w przyszłym miesiącu podczas szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w San Francisco - poinformowała agencja Reuters, powołując się na anonimowych urzędników amerykańskiej administracji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Joe Biden Xi Jinping

Najmniejszy i najtańszy elektryk cabrio na świecie

Co łączy samochody typu cabrio z elektrycznymi autami? Od razu można pomyśleć, że są stosunkowo droższe od tradycyjnych pojazdów. Jednak jest pewien wyjątek…
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność kabriolet

Wojna Izraela z Hamasem. Reuters: Chiny i Rosja widzą w niej szansę na powiększenie wpływów w regionie

Reuters ocenia, że izraelskie bombardowania w Strefie Gazy w odpowiedzi na atak bojowników Hamasu wywołują gniew na Bliskim Wschodzie, a Chiny i Rosja widzą w tym szansę na powiększenie swoich wpływów poprzez poparcie dla Palestyńczyków - w przeciwieństwie do USA, które stoją po stronie Izraela.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Strefa Gazy Palestyna Autonomia Palestyńska Izrael atak Hamasu na Izrael Stany Zjednoczone USA Rosja Xi Jinping Władimir Putin konflikty międzynarodowe

Próba uspokojenia relacji na linii USA - Chiny. Amerykańskie media informują o planach spotkania Bidena i Xi

Biały Dom rozpoczął planowanie spotkania prezydenta Joe Bidena z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem, do którego miałoby dojść w listopadzie w San Francisco - poinformował "The Washington Post" powołując się na wysokich rangą urzędników amerykańskiej administracji. Jeden z przedstawicieli Białego Domu zauważył, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż przywódcy się spotkają.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Joe Biden Azja Azja Wschodnia Xi Jinping

Rosja znowu straszy bronią jądrową. Reżim Moskwy wraca do starych metod

Na najbliższym posiedzeniu prezydium izby Państwowej Dumy ma być procedowana sprawa wyjścia z traktatu o całkowitym zakazie prób jądrowych w Rosji. Niezależni komentatorzy oceniają, że Moskwa podejmuje koleją próbę szantażowana zachodniego świata bronią jądrową. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Moskwa Rosja duma państwowa USA zachód atom broń jądrowa Europa

UE chce chronić swoje technologie w ramach strategii bezpieczeństwa. Powstała specjalna lista

Komisja Europejska opublikowała listę kluczowych technologii, które chce chronić przed rywalami na świecie. To część strategii bezpieczeństwa gospodarczego ogłoszonej w Brukseli w czerwcu na wzór działań podjętych przez Stany Zjednoczone, Australię, Japonię i Wielką Brytanią w reakcji na coraz bardziej asertywną i agresywną rolę Chin w polityce handlowej - informuje Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka Komisja Europejska Unia Europejska pieniądze ŚWIAT Europa GOSPODARKA

Siatkówka: kolejne zwycięstwo Polaków w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Chinach

Siatkówka stała się już naszym sportem narodowym i chociaż popularnością jeszcze nie dorównuje piłce nożnej, to powoli ją dogania. Tymczasem polska drużyna w Pekinie walczy o przepustkę na olimpiadę i właśnie wygrała drugi mecz. Jak przystało na faworytów turnieju, Polacy pokonali Bułgarię 3:0. Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu: przed nami kolejni rywale.
Zobacz więcej na temat:  olimpiada STYL ŻYCIA turniej reprezentacja Polski Krzysztof Łoniewski Radosław Nałęcz Trójka