Polskie Radio
Section05

Europa

7 Dni: Wschód. Napięcie na linii Kijów-Budapeszt

Przedstawiciel ambasady Węgier w Kijowie został wezwany do ukraińskiego MSZ. Usłyszał tam negatywne opinie na temat niedawnych wypowiedzi premiera Wiktora Orbana o Ukrainie, a także działań węgierskiego rządu w stosunku do Zakarpacia - regionu Ukrainy zamieszkiwanego przez mniejszość węgierską. Gośćmi audycji 7 Dni: Wschód byli Olga Popowycz z Fundacji Nasz Wybór i Tadeusz Iwański z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Viktor Orban Węgry Ukraina

Ekspert: brexit z korzyścią dla Francji

Brytyjska premier Theresa May spotkała się z prezydentem Francji. To były robocze rozmowy w letniej rezydencji prezydenta Emmanuela Macrona. – Brexit na warunkach niekorzystnych dla Brytyjczyków, byłby dobry dla Francji, która mogłaby ściągnąć do siebie część inwestycji kierowanych do Wielkiej Brytanii – mówił w audycji "Magazyn europejski” dr Krzysztof Winkler z Grupy Badawczej Britannia Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Francja Hiszpania Unia Europejska integracja europejska Theresa May Paweł Lekki Magdalena Skajewska ŚWIAT