Polskie Radio
Section05
Europol

Szykuje się ważna zmiana. Poznaliśmy stanowisko PE ws. opakowań

Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie przepisów dotyczących opakowań w całej UE, aby rozwiązać problem stale rosnącej ilości odpadów oraz zwiększyć ich ponowne wykorzystywanie i recykling. Posłowie zatwierdzili sprawozdanie, które jest stanowiskiem Parlamentu w negocjacjach z rządami UE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA opakowanie Europarlament recykling Europol śmieci ŚWIAT Europa Parlament Europejski

Gwałtowny wzrost przestępczości narkotykowej w Europie Zachodniej. Praworządność w UE jest zagrożona?

- Praworządność w europejskich demokracjach będzie zagrożona, jeśli przywódcy UE nie zintensyfikują reakcji na gwałtowny wzrost przestępczości narkotykowej - powiedziała portalowi Politico szefowa Europolu Catherine De Bolle. Dodała, że największe problemy w tej kwestii występują w Holandii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii i Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Hamburg Europol Holandia Niemcy Szwecja Belgia Hiszpania przestępczość narkotyki służby i bezpieczeństwo policja porty

"Mogą to wykorzystać grupy przestępcze". Europol ostrzega przed fałszywymi szczepionkami

Catherine De Bolle, szefowa Europolu - unijnej instytucji zajmującej się ściganiem przestępców, ostrzega przed fałszywymi szczepionkami na COVID-19. W rozmowie z niemieckim mediami podkreśliła, że zorganizowane grupy przestępcze mogą teraz wykorzystać kampanię na rzecz szczepień przeciwko COVID-19 do swoich celów, na przykład rozprowadzania fałszywych szczepionek.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 szczepienia szczepionka pandemia ŚWIAT Europol