Polskie Radio
Section05
Europol

"Mogą to wykorzystać grupy przestępcze". Europol ostrzega przed fałszywymi szczepionkami

Catherine De Bolle, szefowa Europolu - unijnej instytucji zajmującej się ściganiem przestępców, ostrzega przed fałszywymi szczepionkami na COVID-19. W rozmowie z niemieckim mediami podkreśliła, że zorganizowane grupy przestępcze mogą teraz wykorzystać kampanię na rzecz szczepień przeciwko COVID-19 do swoich celów, na przykład rozprowadzania fałszywych szczepionek.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 szczepienia szczepionka pandemia ŚWIAT Europol

CBŚP pomogło zlikwidować fabrykę tytoniu w Portugalii

13 osób zostało zatrzymanych w związku z likwidacją nielegalnej fabryki i magazynu papierosów. W międzynarodową operację "Dynamo" było zaangażowanych łącznie kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Zarządu CBŚP w Poznaniu, portugalskiej Guarda Nacional Republicana, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Europolu. Akcja została przeprowadzona w okolicach miejscowości Faro w południowej Portugalii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Portugalia CBŚP papierosy Europol straż graniczna

Jaka współpraca UE i Wielkiej Brytanii po Brexicie?

Brytyjski rząd zadeklarował zamiar podpisania z Unią Europejską nowego traktatu, który będzie regulował współpracę wymiaru sprawiedliwości oraz koordynację działań przeciwko terroryzmowi po wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania terroryzm Unia Europejska Europol