Polskie Radio
Section05
Jadwiga Emilewicz

Łatwiejszy dostęp do wynajmu mieszkań. Szykują się zmiany w przepisach

Chcemy dać lokatorom możliwość wyboru między stabilnym najmem, bez wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem, a zakupem mieszkania na własność - mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak zaznaczyła wicepremier, przygotowane w Ministerstwie Rozwoju zmiany w przepisach mają pomóc w uzyskaniu mieszkania tym osobom, których nie stać na jego kupno.
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie POLSKA GOSPODARKA Jadwiga Emilewicz

"Musi najpierw sam zdecydować". Emilewicz o powrocie Gowina do rządu

- To Jarosław Gowin musi najpierw zdecydować, czy chce wracać do rządu, taka też musi być decyzja koalicji – powiedziała w niedzielę w Poznaniu wicepremier Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju była pytana przez dziennikarzy o taką ewentualność przy okazji zapowiadanej rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jadwiga Emilewicz Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina rząd Mateusza Morawieckiego

"Chcemy dać przedsiębiorcom nowy oręż". Jadwiga Emilewicz o kolejnych programach pomocowych

– Po miesiącach, gdy przedsiębiorcom udostępniane były środki płynnościowe, dzięki którym te podmioty są wciąż na rynku, a miejsca pracy zostały zachowane, chcemy dać im nowy oręż, który pozwoli im dalej inwestować – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA Trójka Jadwiga Emilewicz przedsiębiorca GOSPODARKA