X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Grabiec

Katastrofa smoleńska. Politycy o zarzutach dla Rosjan

Prokuratura Krajowa poinformowała, że dwaj rosyjscy kontrolerzy z wieży w Smoleńsku są podejrzani o "umyślne sprowadzenie katastrofy" z 10 kwietnia 2010 r. Wszystko wskazuje na to, że te nieprawidłowe dane były podawane celowo – mówił Jacek Świat z PiS. – Te zarzuty to fiasko kampanii Macierewicza – odpowiada Jan Grabiec z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Prokuratura Generalna Jan Grabiec Trójka

Posłowie Platformy ukarani za protest w Sejmie

Prezydium Sejmu podjęło decyzję o ukaraniu 6 posłów Platformy Obywatelskiej karami pieniężnymi. Posłowie Henryka Krzywonos, Monika Wielichowska, Sławomir Nitras, Jan Grabiec, Jarosław Urbaniak i Krzysztof Gadowski mają być pozbawieni przez miesiąc od jednej czwartej do połowy uposażenia poselskiego za utrudnianie obrad w dniach od 29 listopada do 16 grudnia ubiegłego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Neumann Platforma Obywatelska Sławomir Nitras Jan Grabiec Sejm protest

"Pracujemy nad tym, jak zrecenzować obecny rząd"

– PiS wystawił Polaka przeciwko Polakowi. Przeprowadzanie takiej operacji na arenie europejskiej było absurdalnym pomysłem – mówił w Rozmowie PR24 Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej. PO najprawdopodobniej jutro (piątek) przedstawi wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jan Grabiec Donald Tusk rząd Beaty Szydło Jacek Saryusz-Wolski

Jan Grabiec: PO nie ma żadnych związków z Andrzejem Hadaczem

- Natomiast wiem, że przez kilka lat był jednym z współtwórców ruchu smoleńskiego, był aktywnym uczestnikiem miesięcznic - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik PO Jan Grabiec, pytany o zarzuty wicemarszałka Senatu Adama Bielana dotyczące współpracy PO i Hadacza w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan Jan Grabiec służba bezpieczeństwa Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

"Jeżeli konstytucja będzie łamana, rozważymy protest"

Protest posłów opozycji - zawieszony. Sejm zbierze się ponownie 25 stycznia. Platforma Obywatelska zakończyła blokadę sali plenarnej po 27 dniach, Nowoczesna - nieco wcześniej. – Jeśli będą szanowane reguły konstytucji w Sejmie, nie ma powodu byśmy wracali do ostrych form protestu – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sejm pr24 Platforma Obywatelska Jan Grabiec polityka Sejm protest Zbigniew Ziobro Trybunał Konstytucyjny Nowoczesna Jarosław Kaczyński Marek Kuchciński

Kto zakończy spór polityczny w Sejmie?

- Najważniejsza jest dla nas Polska - to, żeby przyjmować ustawy zgodnie z prawem i by to wszystko mogło być oceniane przez opinię publiczną. A do tego jest potrzebna obecność dziennikarzy w Sejmie - mówił o działaniach opozycji Jan Grabiec, poseł PO. - Znaczenie tego protestu nie ma wymiaru obrony zasad demokracji - odpowiedział poseł PiS Jacek Żalek.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Trójka Jacek Żalek Jacek Wilk Katarzyna Lubnauer Jan Grabiec Marek Sawicki

Święta w Sejmie. "To była próba puczu"?

- Chcielibyśmy zakończyć ten protest jak najszybciej, ale trzeba zrezygnować z mówienia o "puczu kanapkowym" - zaznaczył rzecznik PO Jan Grabiec. - Platforma, tocząc walkę o przywództwo, być może o zepchnięcie do narożnika Grzegorza Schetyny, będzie się kurczowo trzymała tego, by protest trwał do 11 stycznia. Nie wiadomo czemu ma to służyć - oznajmiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Zobacz więcej na temat:  Sejm polityka POLSKA Beata Mazurek Jan Grabiec Trójka Łukasz Karusta

"Państwo nie zdało egzaminu ws. Amber Gold"

W kolejnym dniu prac komisji ds. Amber Gold na pytania jej członków odpowiadał były prokurator generalny Andrzej Seremet. – Komuś zależało na tym, żeby prokuratura działała w taki sposób, a nie była skutecznym organem państwa – mówił Jarosław Krajewski z PiS. Z kolei Jan Grabiec zauważył, że awansuje się obecnie prokuratorów, którzy nie dopełnili wówczas swoich obowiązków.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Łukasz Karusta Jan Grabiec Jarosław Krajewski Trójka

"Wolność demonstrowania jest podstawą praw obywatelskich"

Opozycja apeluje, by 13 grudnia Polacy wyszli na ulice protestować przeciwko rządom PiS. – Jeśli przepisy są łamane, ogranicza się prawa obywatelskie, na to się nie zgodzimy i będziemy demonstrować – mówił w audycji Rozmowa Parlamentarna Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Jan Grabiec Platforma Obywatelska PiS protest 13 grudnia Mateusz Kijowski Komitet Obrony Demokracji Lech Wałęsa Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Solidarność referendum w Warszawie Warszawa

"Nie ma żadnych przesłanek żeby przeprowadzać ekshumacje"

– Krytyka decyzji ws. ekshumacji wynika z tego, że nie wiadomo, po co te ekshumacje są przeprowadzane. Informacja ze strony prokuratury jest niejasna i myląca. Przesłanki formalne, które upoważniają do ekshumacji, to udział osób trzecich w przestępstwie. Od sześciu lat prokuratura starała się ustalić, jakie były przyczyny katastrofy i wszystkie dotychczas zgromadzone dowody przemawiają za tym, że był to wypadek komunikacyjny – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  ekshumacja Jan Grabiec katastrofa w Smoleńsku Platforma Obywatelska rząd Beaty Szydło Święto Niepodległości

"Politycy PiS działają wbrew interesowi Polski"

 - Nie przypominam sobie takiej afery, w której politycy rządzący mogli doprowadzić do utraty 13 mld zł. Mamy do czynienia albo z szaleństwem polityków rządzących, albo z korupcją. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć – powiedział w kontekście zamieszania wokół francuskich śmigłowców Carcal rzecznik i poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Odniósł się także do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Caracale Donald Tusk Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej Jan Grabiec PiS Platforma Obywatelska Rada Europy

Będzie wniosek o dymisję minister edukacji? "Pogubiła się"

- Usłyszeliśmy mnóstwo insynuacji i niestety żadnych dowodów ani chociażby najdrobniejszych przesłanek, na których można by było oprzeć logiczne rozumowanie – powiedział w Rozmowie Parlamentarnej poseł Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec. Odniósł się w ten sposób do czwartkowej konferencji prasowej podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Jan Grabiec katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Platforma Obywatelska