Polskie Radio
Section05
Katarzyna Kornet

Smog w polskich miastach. "Stężenia ekstremalnie wysokie"

Polskie miasta toną w smogu, w związku z zanieczyszczeniem powietrza mieszkańcom odradza się wychodzenie z domów. O zanieczyszczeniu powietrza w Polsce, Europie i na świecie rozmawiali w audycji Panorama Europejska prof. Adam Burakowski, Polska Akademia Nauk, Daniel Larsson, radca Ambasada Szwecji w Polsce, Paweł Szypulski, Greenpeace i Jakub Jędrak, Polski Alarm Smogowy.
Zobacz więcej na temat:  smog Malta Unia Europejska zanieczyszczenie środowisko Katarzyna Kornet Joachim Ciecierski ekologia powietrze Szwecja

Jak chronić tradycyjne produkty na rynku UE?

Potrawy świąteczne, które trafią na nasze stoły, "chronione" są bożonarodzeniowym zwyczajem. Niektóre polskie produkty, będące naszym lokalnym dziedzictwem, dodatkowo chronione są przez Unię Europejską. Gośćmi Panoramy Europejskiej byli Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności i Bartosz Zadura z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski żywność

Komisja Europejska chce zniesienia geoblockingu

Komisja Europejska chce zniesienia geoblockingu, czyli ograniczeń terytorialnych w Internecie. Czy już niedługo odbiorcy usług on-line będą mogli oglądać filmy i słuchać muzyki bez względu na to, gdzie się znajdują? O tym w rozmowie z Piotrem Arakiem z „Polityki Insight”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Adrian Furgalski Katarzyna Kornet Joachim Ciecierski kolejnictwo cyfrowy rozwój internet zakupy w internecie zakupy w sieci transport

Walka ze smogiem. "Nawet nie wiemy, czym oddychamy"

W dziesiątce miast z najgorszą jakością powietrza w Unii Europejskiej aż siedem leży w Polsce, w pierwszej pięćdziesiątce - aż trzydzieści trzy. - Polacy nawet nie mają świadomości, co znajduje się w powietrzu, którym oddychają, bo nikt ich o tym nie informuje - przekonywała Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznego.
Zobacz więcej na temat:  ekologia zdrowie Czwórka smog Katarzyna Kornet NAUKA Justyna Tylczyńska