X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Katarzyna Kornet

Przyszłość unijnych imigrantów w Wielkiej Brytanii

Utrata prawa do pobytu, ograniczony dostęp do zasiłków i świadczeń socjalnych, uzależnienie praw unijnych imigrantów od praw, jakie będą mieli Brytyjczycy w Unii Europejskiej – to kilka z zapowiedzi premier Wielkiej Brytanii Theresy May. O nowej polityce wobec unijnych imigrantów po Brexicie mówili w Panoramie Europejskiej Dominika Potkańska (Instytut Spraw Publicznych) i Łukasz Polinceusz (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego).
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski Brexit Unia Europejska Dominika Potkańska emigracja zarobkowa imigracja imigranci w Europie Wielka Brytania kryzys w Unii Europejskiej Theresa May

Parlament Europejski za zaostrzeniem polityki klimatycznej

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyło się głosowanie ws. reformy systemu handlu emisjami (ETS). Parlament zagłosował za reformą unijnego systemu pozwoleń na emisję dwutlenku węgla. Co to oznacza dla polskiej energetyki? Gośćmi Panoramy Europejskiej byli wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Paweł Sałek i Tobiasz Adamczewski, ekspert ds. klimatu i energii z Fundacji WWF Polska. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kornet Joachim Ciecierski dwutlenek węgla energetyka ekologia emisja co2 Parlament Europejski Unia Europejska Polskie Radio 24

Liderzy państw Unii porozumieli się w sprawie migracji

Jest zgoda unijnych przywódców na plan, który ma ograniczyć napływ nielegalnych migrantów z Afryki. Różnice zdań są w sprawie oceny działań Donalda Trumpa. Te tematy zostały omówione podczas nieformalnego szczytu na Malcie. Decyzje liderów państw Wspólnoty komentowali w Panoramie Europejskiej dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie) i Mateusz Mazzini (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Donald Trump Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski Libia Państwo Islamskie terroryzm imigranci w Europie uchodźcy

Odwilż w relacjach Unia Europejska - Białoruś

Unia przekaże Białorusi 7 milionów euro na centrum dla uchodźców i walkę z nielegalną imigracją. Białoruś znosi wizy dla unijnych obywateli. To kolejne przejawy odwilży na linii Bruksela - Mińsk. O relacjach Unia-Białoruś mówili w audycji Panorama Europejska Paweł Usow, politolog Centrum Analiz i Prognoz Politycznych i Jakub Biernat, TV Biełsat.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Polskie Radio 24 Rosja Aleksander Łukaszenka Mińsk Unia Europejska Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski