Polskie Radio
Section05
Łukasz Warzecha

Publicyści o zapowiedzi strajku nauczycieli

– Determinacja ZNP wskazuje, że do jakiejś formy strajku nauczycieli dojdzie. Pytanie o jego skalę i to czy obejmie tyle placówek, że wpłynie na przebieg egzaminów. W środowisku nauczycieli nie ma jednomyślności co do formy strajku –mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska (TVP). Do zapowiadanego protestu nauczycieli odniósł się również publicysta Jarosław Włodarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja

Łukasz Warzecha: Wiosna Biedronia będzie efemerydą na jedną kadencję

- Ruch Roberta Biedronia zyskuje ze względu na efekt świeżości. Jestem przekonany, że 14 proc. poparcia nie utrzyma się nawet do wyborów – powiedział w "Sygnałach dnia" Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do niedawnego sondażu, według którego Wiosna Roberta Biedronia może w tej chwili liczyć na 14 proc. poparcia.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Łukasz Warzecha Robert Biedroń Komentarz polityczny sondaże partia Wiosna

Debata Poranka. Rola Donalda Tuska w polskiej polityce

- Atak na Magdalenę Ogórek to "dorobek" Donalda Tuska, Grzegorza Schetyny i innych. Jeżeli z tego, co napisał potem na Twitterze szef Rady Europejskiej, wytniemy imponderabilia, pozostanie jednoznaczne podżeganie społeczeństwa do walki z demokratycznie wybranymi władzami - powiedział w Debacie Poranka Piotr Cywiński z "Sieci". W Polskim Radiu 24 do ataku na Magdalenę Ogórek i twitterowego wpisu Donalda Tuska odnieśli się również Dawid Wildstein z TVP i Łukasz Warzecha z "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Magdalena Ogórek Michał Rachoń Łukasz Warzecha Dawid Wildstein

Rachoń: atak na Magdalenę Ogórek nie powinien mieć miejsca

- Atak na Magdalenę Ogórek popłynął ze strony środowisk, które na sztandarach niosą hasła demokracji i identyfikują się z pojęciami takimi jak Obywatele RP. Bezpośredni atak na dziennikarza jest dowodem na to, że cały ten ruch jest zaprzeczeniem haseł, które głosi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Michał Rachoń. Gościem audycji był również Jarosław Włodarczyk, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarstwo polityka Michał Rachoń Łukasz Warzecha TVPinfo Magdalena Ogórek

"Idzie mocny 1 proc.". Komentarze po konwencji Biedronia

W niedzielę w Warszawie odbyła się konwencja partii Roberta Biedronia, na której ogłosił on, że będzie się nazywała "Wiosna". Przedstawił również jej program, który komentują publicyści. "Konwencja przygotowana profesjonalnie, z energią, ale mam wrażenie, że Biedroń dzisiaj wszystko wszystkim obiecał. Socjalista, liberał i populista, który chwilowo występuje w szatach symetrysty" - napisał Marcin Makowski z WP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Łukasz Warzecha Marcin Wikło twitter aborcja konstytucja

Publicystka: Angela Merkel nie czuje poparcia swojej partii

- Sondaże wskazują, że popularność Angeli Merkel spadła w ciągu ostatnich lat. Podstawowym impulsem do spadku jej notowań było otwarcie w 2015 roku granic Niemiec dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej - mówiła w Polskim Radiu 24, Olga Doleśniak-Harczuk z "Nowego Państwa", publicystka zajmująca się m.in. sprawami niemieckimi.  
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Niemcy ŚWIAT Europa CDU Łukasz Warzecha

"ACTA 2" - czy jest się czego obawiać? Komentarz publicystów

Nowa unijna dyrektywa, przez jej przeciwników nazywana "ACTA 2", budzi dziś wiele emocji i wywołuje poczucie zagrożenia cenzurą szczególnie wśród internautów i niewielkich wydawców medialnych. Czy jest to uzasadnione? O tym w rozmowie z Jarosławem Włodarczykiem, członkiem rady Press Club Polska i Łukaszem Warzechą, publicystą i komentatorem, związanym m.in z tygodnikiem Do Rzeczy i Polskim Radiem 24.
Zobacz więcej na temat:  acta Komisja Europejska Parlament Europejski dyrektywa UE prawo autorskie Łukasz Warzecha

Grzegorz Górny: nie można lekceważyć zarzutów abpa Vigano

- Mamy już do czynienia z kilkoma oficjalnymi oświadczeniami biskupów amerykańskich, które wskazują na to, że abp Carlo Vigano jest poważnym człowiekiem - powiedział w audycji Szukając Dziury w Całym Grzegorz Górny. Publicysta "Sieci" na antenie Polskiego Radia 24 mówił o skandalu seksualnym w amerykańskim Kościele i zarzutach byłego nuncjusza apostolskiego w USA wobec papieża Franciszka. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Kościół Ameryka USA Watykan pedofilia papież