X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marcin Warchoł

Marcin Warchoł o sędziach: to nadzwyczajna kasta ludzi

Krajowa Rada Sądownictwa wydała krytyczny wobec wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego komunikat. Stwierdza w nim, że Jaki uchybił godności pełnionej funkcji wiceministra i posła, ponieważ wszedł w spór z sędzią, która prowadziła sprawę z powództwa cywilnego. Do sprawy odniósł się w audycji 24 Pytania Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki polityka

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim. Jutro rezolucja?

Po 15.00 na sesji plenarnej w Strasburgu rozpocznie się debata na temat naszego kraju. Tak zdecydowali przedstawiciele większości grup politycznych - chadeków do których należą europosłowie PO i PSL, socjalistów z deputowanymi SLD, liberałów, zielonych i komunistów. Przeciwko była grupa europejskich konserwatystów w której zasiadają europosłowie PiS, oraz dwie frakcje eurosceptyczne.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka debata Europarlament Marcin Warchoł Parlament Europejski Strasburg Unia Europejska

Rozszerzona konfiskata. Jak stworzyć skuteczne prawo?

 - Idea projektu o konfiskacie rozszerzonej opiera się na domniemaniu pochodzenia mienia z nielegalnych źródeł i tzw. niedozwolonym trybie życia - gdy dochodzi do rażącej dysproporcji między trybem życia oskarżonego, a tym co posiada - wyjaśnia Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  finanse Krzysztof Paszyk Marcin Warchoł Marek Mądrzejewski Ministerstwo Sprawiedliwości przestępczość gospodarcza