Polskie Radio
Section05

POLSKA

Gorąco w Sejmie po słowach Tuska. Posłowie PiS wyszli z sali

Posłowie PiS opuścili salę sejmową w trakcie przemówienie premiera Donalda Tuska, który w ostrych słowach skomentował orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. Dotyczyło ono wyborów z zeszłego roku, po których po władzę sięgnęła Koalicja Obywatelska. - Polacy chcieli, żebyście odeszli, a więc odejdźcie i nie przeszkadzajcie - rzucił w ich stronę premier.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk koalicja obywatelska Andrzej Duda PiS wybory w Polsce wybory parlamentarne polityka

Wypadek autobusu szkolnego. Uderzył w samochody i budynek

Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Autobus szkolny, w którym znajdowało się 23 uczniów wraz z wychowawczynią, zjechał z drogi. Pojazd uderzył w dwa zaparkowane obok samochody i sforsował ogrodzenie, zatrzymując się na pobliskim budynku. Ranny został kierowca autobusu.
Zobacz więcej na temat:  wypadek wypadek autobusu z dziećmi śląskie Śląsk Dolny Śląsk dolnośląskie uczniowie straż pożarna autobus

"To chyba jakaś fatalna pomyłka". Duda o planach rządu

- Szybka modernizacja i rozbudowa naszych sił zbrojnych jest dzisiaj absolutną koniecznością - mówił w Sejmie prezydent Andrzej Duda. W orędziu wygłoszonym z sejmowej mównicy prezydent chwalił rządzących za kontynuację kontraktów zbrojeniowych, wypominał początkowy sprzeciw wobec wzmocnienia granicy z Białorusią i krytykował decyzje rządu Donalda Tuska. - To chyba jakaś fatalna pomyłka - mówił, odnosząc się do strategii migracyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda polityka inwestycje rząd sądownictwo kryzys migracyjny

Polskie Radio 24 Polityka migracyjna Tuska. Poseł PiS: szok dla jego wyborców

- To jest człowiek, który przez lata, nawet będąc przewodniczącym Rady Europejskiej, będąc premierem, zawsze krytykował Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że trzeba chronić społeczeństwo. Dziś nagle zmienia o 180 stopni swój punkt widzenia, jakby się chciał wpisać do Prawa i Sprawiedliwości - mówił o premierze Donaldzie Tusku poseł Michał Wójcik (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka Roch Kowalski migracja imigranci w Europie Prawo i Sprawiedliwość

Polskie Radio 24 Spór o strategię migracyjną. "Pewne elementy budzą niepokój"

- Uważamy, że strategia migracyjna jest potrzebna, czekaliśmy na nią, zgadzamy się w zdecydowanej większość z jej zapisami, ale pewne jej elementy budzą nasz niepokój, dla nas równie ważne jak bezpieczeństwo jest poszanowanie konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Koperski, wiceminister infrastruktury (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  polityka Roch Kowalski migracja imigranci w Europie lewica

Polityka migracyjna. Trzaskowski: potrzebne jest twarde stanowisko

- Trzeba wysłać sygnał, że mamy sytuację zupełnie, absolutnie nadzwyczajną, to nie jest normalna presja migracyjna - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodniczący PO i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Mówiąc o strategii migracyjnej, podkreślił, że będzie kluczowa dla bezpieczeństwa Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Rafał Trzaskowski Warszawa społeczeństwo wojna hybrydowa migracja Grzegorz Osiecki