Polskie Radio
Section05
PSL-Koalicja Polska

SONDAŻ Zjednoczona Prawica na czele, opozycja daleko w tyle. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z wynikiem 36,4 proc. Na drugim miejscu byłaby Koalicja Obywatelska z 27,9 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

SONDAŻ PiS przed PO, PSL w ogonie. Jest nowy sondaż

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 33,81 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28,36 proc. badanych, a na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 11,27 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska wybory parlamentarne Polska 2050 Konfederacja

PSL i Polska 2050 na wspólnych listach? Sawicki: PO od 7 lat gra jedną melodię, anty-PiS

- Wyborców trzeba przekonać pozytywną ofertą. Przekonać, a nie pokonać. Tym się m.in. różnimy od PO. Gdy jakiekolwiek rozmowy były prowadzone, była kwestia "wszyscy razem i pokonamy PiS". A co zaproponujemy? Tu odpowiedzi po tamtej stronie było mniej. Nawet Sławomir Neuman mówi, że najważniejszym tematem dla opozycji jest PiS - mówił Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska Grzegorz Jankowski Polska 2050 polityka

Marek Sawicki: zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki pytany był o to, czy w opozycji mamy do czynienia z kryzysem. Jak ocenił "zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności". - Jeżeli opozycja pójdzie do jednego worka i zawiąże się kokardkę, to powstanie coś co wyniszczy Polskę - mówił poseł PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka opozycja Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Raś tłumaczy i pogrąża europosła PO

Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej zaprzeczył w Polskim Radiu 24, by istniały plany rozbioru Ukrainy. Takie zarzuty wobec polskiego rządu przedstawił w rozmowie z Radiem Zet Radosław Sikorski. - Odkąd jestem w parlamencie, nie słyszałem, aby jakiekolwiek rozmowy w tym kontekście były prowadzone - mówił Raś. Ponadto dodał, że podobne sugestie owszem słyszał, ale po stronie rosyjskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ireneusz Raś Adrian Klarenbach POLSKA Radosław Sikorski Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja PSL-Koalicja Polska polityka Platforma Obywatelska

"Nie będziemy przymuszali". Marek Sawicki o rozmowach PSL z Agrounią ws. wspólnego startu w wyborach

- Jeżeli warunki programowe i także warunki koalicyjne, jeśli chodzi o budowę list, będą odpowiadały, to zapraszamy. Jeżeli nie, to z niewolnika nie ma robotnika i nie będziemy tutaj przymuszali - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki (PSL), odnosząc się do kwestii sojuszu wyborczego z Agrounią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska Grzegorz Jankowski

"Skoro natura chowała węgiel, to po co go wydobywać?". Poseł Sawicki zaskakuje

- Czas węgla się kończy, ponieważ są już nowe, a także bardziej przyjazne środowisku technologie pozyskiwania energii - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia stwierdził poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki. Polityk chciał przekonać do tego pomysłu zaskakującym argumentem: "Jeśli natura przez miliony lat chowała węgiel gdzieś głęboko pod ziemią, to dlaczego człowiek uparł się, by tej naturze przeciwdziałać?".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki energetyka węgiel polityka Polskie Stronnictwo Ludowe PSL PSL-Koalicja Polska

"Programowo jesteśmy dosyć blisko". Marek Sawicki o ewentualnej koalicji PSL-Polska 2050

- Programowo jesteśmy dosyć blisko. Jeśli na opozycji będzie blok lewicowo-liberalny (KO i Lewica), a w centrum da się zbudować środowisko wokół Koalicji Polskiej i Polski 2050, byłoby to dobrą ofertą wyborczą dla Polaków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki z PSL. Polityk skomentował między innymi kwestię potencjalnej koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego z Polską 2050.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska społeczeństwo