Polskie Radio
Section05
Paweł Soloch

Strategia bezpieczeństwa morskiego. Debata w BBN

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego uruchomiło prace nad Strategiczną Koncepcją Bezpieczeństwa Morskiego RP. Opracowanie zawiera cztery rozdziały, dotyczące środowiska morskiego, sił morskich RP, kierunków rozwoju ich zdolności oraz rekomendacji. O dokumencie mówił w audycji Cafe Armia Paweł Soloch – szef Biura.
Zobacz więcej na temat:  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego bezpieczeństwo armia wojsko Paweł Soloch Ministerstwo Obrony Narodowej Andrzej Duda Morze Bałtyckie

Szef BBN: chcemy wzmocnionej obecności NATO na dłużej

Szef BBN Paweł Soloch, który przeprowadził w czwartek i piątek rozmowy w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli, podkreślił, że decyzje ubiegłorocznego szczytu NATO w Warszawie w sprawie wzmocnienia obecności Sojuszu we wschodniej jego części są realizowane terminowo. Jak ocenił, nic nie wskazuje na to, by zmiana administracji w USA mogła cofnąć ten proces.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO USA Ameryka Północna Paweł Soloch

Śmigłowce kością politycznej niezgody

Zakończenie rozmów z Airbusem w sprawie zakupu dla armii Caracali nie spodobało się PO, która domaga się powołania komisji śledczej. Strona rządowa zapowiada zaś, że śmigłowce dla armii będą powstawać w zakładach w Mielcu i będą serwisowane w centrum utworzonym w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi. Co o tym myślą zaproszeni do studia "Śniadania w Trójce" goście?
Zobacz więcej na temat:  armia Beata Michniewicz Grzegorz Długi Jarosław Kalinowski Jarosław Sellin Katarzyna Lubnauer Paweł Soloch Rafał Grupiński