Polskie Radio
Section05
Rzecznik Praw Dziecka

Bezpieczeństwa dzieci w internecie. Podpisano deklarację

Rzecznik Praw Dziecka, przedstawiciele władz państwowych, mediów, firm technologicznych i telekomunikacyjnych podpisali dziś "Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie". Dokument wzywa do wypracowania przepisów, które pozwolą na lepsze chronienie dzieci przed szkodliwymi treściami, zamieszczanymi w sieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci bezpieczeństwo internet Rzecznik Praw Dziecka

Sieć bezpieczna dla najmłodszych. Ważny apel Rzeczników Praw Dziecka

"Musimy zrobić wszystko, by zadbać o prawa dzieci w internecie, by stał się dla nich bezpieczny" - to zobowiązanie uczestników 23. Zjazdu Generalnego Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dzieci (ENOC) w Belfaście. W spotkaniu bierze udział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz przedstawicielka grupy młodzieżowych doradców RPD Zuzanna Malinowska.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo dzieci Rzecznik Praw Dziecka Europa internet ŚWIAT

Kontrowersje wokół komentarza Adama Bodnara

Wypowiedź rzecznika praw obywatelskich na temat zatrzymania podejrzanego o zabójstwo z Mrowin, wywiad rzecznika praw dziecka, a także podsumowania i oceny związane z zakończeniem roku szkolnego. To jedne z najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia, które skomentowali w Polskim Radiu 24 młodzi przedstawiciele polskiej sceny politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Rzecznik Praw Dziecka wakacje wakacje 2019 rok szkolny gimnazjum reforma szkolnictwa

Zabójstwo w szkole. 15-latek z Wawra sądzony jak dorosły?

Podejrzany o zabójstwo ucznia, 15-latek z warszawskiej szkoły trafi do schroniska dla nieletnich - zdecydował sąd rodzinny. Prokuratura otrzymała też prowadzenie sprawy i zbada, czy są spełnione przesłanki, na podstawie których nastolatek może być sądzony jako dorosły - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka Zbigniew Ziobro

Dyrektorka szkoły w Wawrze: jesteśmy wstrząśnięci tragedią

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią - oświadczyła w piątek Agata Kołodziejczyk, dyrektorka szkoły im. Króla Maciusia I, w której w piątek uczeń śmiertelnie dźgnął nożem kolegę. Jak poinformowała, w poniedziałek do szkoły uczniowie przyjdą zgodnie z planem, a na miejscu zapewnione będzie im wsparcie psychologiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rzecznik Praw Dziecka Zbigniew Ziobro

Rzecznik praw dziecka po śmierci ucznia: potrzebne kontrole

- Wystąpiłem do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zobowiązanie organów prowadzących do przeprowadzenia we wszystkich szkołach w trybie pilnym kontroli bezpieczeństwa – poinformował rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Wyjaśnił, że nadzorowanie bezpieczeństwa w szkołach, zgodnie z uregulowaniami zawartymi w prawie oświatowym, spoczywa na organach prowadzących te placówki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka

RPD chce przesunięcia terminu składania dokumentów do szkół

Rzecznik praw dziecka chce przesunięcia terminu składania dokumentów do szkół średnich. Mikołaj Pawlak uważa, że taki krok rozwiązałby problem gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy z powodu strajku nauczycieli nie mogliby napisać egzaminów w wyznaczonych terminach. Rzecznik zaapelował w tej sprawie do premiera i minister edukacji narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka strajk nauczycieli