Polskie Radio
Section05
Rzecznik Praw Dziecka

"Macie prawo do głoszenia swoich poglądów, ale nie wciągajcie w to dzieci". Apel RPD do protestujących

Na platformę Twoje Info zbulwersowany czytelnik przesłał nam zdjęcia z jednego z protestów zwołanych po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Widać na nich dzieci niosące kartki z wulgarnymi napisami. Wcześniej w piątek Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do manifestujących dorosłych, aby nie wciągali w protesty swoich pociech - podaje portal tvp.info. 
Zobacz więcej na temat:  aborcja Rzecznik Praw Dziecka Trybunał Konstytucyjny protesty w Warszawie POLSKA demonstracje Mikołaj Pawlak dzieci społeczeństwo

"Aborcja eugeniczna to odbieranie prawa do życia". Rzecznik Praw Dziecka pisze do TK

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zadeklarował w środę poparcie wniosku o uznanie aborcji eugenicznej za niezgodną z konstytucją, którym w czwartek ma zająć się Trybunał Konstytucyjny. "Aborcja eugeniczna to odbieranie prawa do życia" - podkreślił RPD w piśmie do TK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja dziecko Rzecznik Praw Dziecka Trybunał Konstytucyjny Mikołaj Pawlak

"Dzieci umierają, a program operacji serca nie działa". RPD apeluje do ministra zdrowia

Od kwietnia nie przeprowadza się operacji kardiologicznych u nienarodzonych dzieci, co skutkuje poważnymi konsekwencjami dla ich zdrowia i życia - wskazał Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. W piśmie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zaapelował o pilne podjęcie działań w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzieci Ministerstwo Zdrowia POLSKA Adam Niedzielski społeczeństwo zdrowie dziecka

"To atak, który utwierdza mnie w tym, co robię". Rzecznik Praw Dziecka o wniosku opozycji

Koalicja Obywatelska, która chce odwołania Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka, złożyła w piątek w Sejmie wniosek w tej sprawie. Parlamentarzyści KO zarzucają Pawlakowi, że w swej pracy kieruje się fundamentalizmem, a jego wypowiedzi naruszają godność dzieci. - Ten atak, który jest przepuszczony na mnie, utwierdza mnie tylko w tym, co robię - komentuje Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak opozycja Senat koalicja obywatelska

Rzecznik Praw Dziecka apeluje w Senacie: proszę nie trywializować problemu tabletek na zmianę płci

 - Poruszyłem bardzo istotny problem tabletek do zmiany płci, proszę go nie trywializować - mówił w Senacie Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. - Chyba wszyscy się zgodzimy, że nie chcielibyśmy, by nasze dzieci padły ofiarą nielegalnego obrotu jakimikolwiek lekami - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Pawlak LGBT dzieci Senat społeczeństwo POLSKA Rzecznik Praw Dziecka