Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

Ostre spięcia między Izraelem a Palestyną

Ostre dyplomatyczne spięcie pomiędzy przedstawicielami Izraela i Autonomii Palestyńskiej w ONZ. Po poniedziałkowych protestach na granicy Izraela i Strefy Gazy, w których zginęło 58 Palestyńczyków, przedstawiciele obu zwaśnionych stron nie szczędzili gorzkich słów i wzajemnych oskarżeń w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Pilną debatę w ONZ, zwołano na wniosek Kuwejtu.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Palestyna konflikt w Strefie Gazy ONZ Wojciech Cegielski

Nie dojdzie do spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem?

"Szczyt, który miałby polegać na jednostronnym przedstawieniu żądań amerykańskich wobec Korei Płn. ws. denuklearyzacji, nie jest dla nas interesujący" - napisała w środę Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA), powołując się na najwyższe władze KRLD. Agencja nie wykluczyła, że strona koreańska może zrewidować swe wcześniejsze decyzje ws. spotkania przywódcy KRLD Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  Korea Północna USA Donald Trump Kim Dzong Un

Kolejna tura rozmów z KE o reformie sądownictwa

Jutro ma dojść do kolejnej rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem w Sofii. W Brukseli od kilkunastu dni można usłyszeć, że nieformalny, unijny szczyt w Sofii miał być okazją do spotkania i dyskusji o reformie sądownictwa. O możliwości porozumienia mówili w "Pulsie Trójki" europosłowie Marek Jurek i Bogusław Liberadzki. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska reforma sądownictwa Trójka Beata Michniewicz