Polskie Radio
Section05
Wiesław Molak

Joe Biden przemówi na Zamku Królewskim. Wróbel: można spodziewać się mocnego, historycznego wystąpienia

- Stany Zjednoczone muszą w sytuacji, w której się teraz znajduje świat, i nie chodzi tylko o rosyjską agresję na Ukrainie, potwierdzić i odnowić swoje przywództwo. Wolny świat musi zdefiniować się ponownie tak, jak w czasach zimnej wojny, II wojny światowej - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Władimir Putin wojna 2022 ŚWIAT Wiesław Molak Joe Biden w Polsce USA

TYLKO U NAS Waga twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza. "Wytyczał szlaki, którymi podążali inni"

- Był szczęśliwym dzieckiem losu, które w dorosłości staje się podróżnikiem, literatem, który odkrywał nowe światy, samodzielnie się do nich przedzierając i wytyczając szlaki, którymi podążą inni. W każdej dziedzinie, której się imał, zaznaczył nową drogę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Kudyba, pisarz i autor magazynu "Twórczość" o zmarłym w sobotę Jarosławie Marku Rymkiewiczu. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Marek Rymkiewicz POLSKA literatura KULTURA Wiesław Molak

"Nasi stypendyści zdobyli ponad 600 medali". Dr Zarzecki o programie PFNTeam100

- PFNTeam100 to pierwsze wsparcie w Polsce, które ma charakter bardzo wolitywny, tzn. oparte jest na zaufaniu, na upodmiotowieniu sportowców. W ramach programu, sami sportowcy, wraz ze swoimi trenerami, mogą zdecydować o wykorzystaniu otrzymanych funduszy - mówił w Polskim radiu 24 szef PFN dr Marcin Zarzecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT igrzyska olimpijskie Polska Fundacja Narodowa Wiesław Molak

Prof. Krystyna Bobińska: uprawnienia do emisji CO2 stały się jak waluta i podlegają spekulacji

Dlaczego drożeją uprawnienia do emisji CO2? To się zrobiło takim substytutem waluty, trochę jak bitcoin czy inne waluty wirtualne, bo tym można płacić, to kosztuje. I zaczęła się akcja spekulacyjna, tak jak w bankowości - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 prof. Krystyna Bobińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak Unia Europejska ochrona środowiska ekologia emisja co2 ETS

Tomasz Truskawa: opozycja chce obsadzić RPO, by pomagał w antyrządowej polityce

- Instytucja RPO stała się instytucją bardzo upolitycznioną. Stąd chęć dzisiejszej opozycji do obsadzenia tej funkcji. Bo okazuje się, że rzecznik może być bardzo przydatny opozycji w prowadzeniu jej antyrządowej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak POLSKA polityka Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Sejm Senat

Unijne paszporty COVID-19 coraz bliżej. Prof. Kozłowski: zostaną do czasu decyzji WHO

- Paszporty COVID-19 będą działać dopóki WHO nie ogłosi końca pandemii COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Jak dodał, za elektroniczne paszporty należy trzymać kciuki, bo alternatywą są krajowe certyfikaty, stwarzające pole do nadużyć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Wiesław Molak Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia epidemia

"Dzięki niej odzyskaliśmy szacunek dla naszej spuścizny". Prof. Zielińska o Konstytucji 3 maja

- Główne znaczenie Konstytucji 3 maja polega na tym, że myśmy dzięki niej odzyskali szacunek dla samych siebie i dla naszej spuścizny, o wolę walki o odbudowę własnego państwa, w XIX wieku znacząco wzmacniało. Gdybyśmy zginęli jako państwo słabe, to inaczej by to było - wskazała w Polskim Radiu 24 prof. Zofia Zielińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konstytucja 3 maja historia Polski Wiesław Molak

Serwis Polskiego Radia o Konstytucji 3 maja

- Osoba, która nie jest pasjonatem historii, może przejść ten serwis dość prosto, po prostu przewijając jego osiem rozdziałów, ale jeśli ktoś jest zainteresowany którymś z aspektów, to w każdym miejscu może zgłębić serwis i poznawać go szerzej - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kossowski, wicedyrektor portalu Polskiego Radia, o nowym serwisie specjalnym poświęconym Konstytucji 3 maja. - Naszym założeniem było, by móc odbierać serwis na wielu poziomach - podkreślił. Serwis przygotował zespół PolskieRadio.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Kossowski konstytucja 3 maja historia Polski Wiesław Molak nowe technologie W POLSKIM RADIU POLSKA internet