X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojciech Lorenz

Kryzys polsko-izraelski. Co zrobią Stany Zjednoczone?

– Tego rodzaju kryzysy zdecydowanie nie poprawiają relacji sojuszniczych – stwierdził na antenie Trójki Wojciech Lorenz z Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute dodał, że niezależnie od relacji Warszawy i Izraela zaangażowanie USA w Polsce nie zmieni się.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trójka Łukasz Karusta Izrael Stany Zjednoczone USA Rosja Wojciech Lorenz Andrzej Talaga

Cyberbezpieczeństwo. "Obecnie granice nie istnieją"

Globalna sieć komputerowa to nie tylko korzyści, takie jak szybki przepływ informacji. To także zagrożenia, związane m.in. z tym, że poufne dane przesyłane drogą elektroniczną mogą zostać wykradzione. W audycji 24. Poziom o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą cyberprzestrzeń, mówili dr Andrzej Kozłowski z serwisu „Cyberdefence24.pl” i Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie cyberagrożenia cyberbezpieczeństwo Wojciech Lorenz USA Hillary Clinton

Unia Europejska inwestuje w obronność. "Trzeba się spieszyć"

Komisja Europejska zaproponowała utworzenie Europejskiego Funduszu Obrony, z którego będzie można finansować inwestycje na badania w sektorze obronnym UE oraz wspierać wspólne zakupy sprzętu przez państwa unijne. Zgodnie z planem, w wieloletnim budżecie UE po 2020 roku, na cele funduszu należałoby zarezerwować 500 mln euro rocznie. O projekcie mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska NATO Rosja USA wojsko Wojciech Lorenz

Jest 45. prezydent. "Strategia odstraszania się wali"

Kadencja Obamy upływa 20 stycznia. Przez ten czas ukształtuje się team, który będzie formował politykę zagraniczną Donalda Trumpa – mówił w Jedynce amerykanista Wojciech Bieńkowski. Wojciech Lorenz (PISM) zwrócił uwagę, że słowa Trumpa o NATO burzą podstawy dotychczasowej linii politycznej USA względem Rosji, a Kreml podnosi koszty dbania o bezpieczeństwo w naszym regionie i dąży do ustanowienia stref wpływów.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka Donald Trump Grzegorz Ślubowski Hillary Clinton Rosja Stany Zjednoczone USA Wojciech Lorenz wybory w USA