Polskie Radio
Section05
george soros

Europa przyjmie miliony imigrantów? "To fantasmagoria"

Władze Węgier zarzucają George’owi Sorosowi stworzenie planu, zgodnie z którym chce on nakłonić Brukselę do sprowadzania co roku co najmniej miliona imigrantów do UE oraz doprowadzić do zburzenia ogrodzeń granicznych i otworzenia granic. Sam finansista zarzucił rządowi Węgier "kłamstwa i wypaczenia". W Debacie Dnia komentarz Elizy Olczyk z Wprost i Adriana Stankowskiego z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 imigranci w Europie Unia Europejska george soros Węgry Niemcy Angela Merkel

George Soros przekazał swoim fundacjom prawie 18 mld dolarów

Finansista i miliarder George Soros przekazał w ostatnich latach niemal 18 mld dol. stworzonym przez siebie Fundacjom Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) – podał we wtorek "Wall Street Journal". Środki te pochodziły z jego prywatnego majątku. Niemiecki "Die Welt" sugeruje, że za tym krokiem miliardera kryje się chęć unikniecia podatku.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT george soros Fundacja Otwarty Dialog

Węgry: kampania przeciwko Sorosowi

Na Węgrzech uchwalono nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym, która wprowadza dodatkowe wymagania dla uczelni działających w tym kraju, a akredytowanych również za granicą. Rząd twierdzi, że nowela jedynie porządkuje funkcjonowanie „uczelni zagranicznych”, ale w praktyce zmiany dotyczą głównie Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU) w Budapeszcie. Władze CEU podkreślają, że de facto uniemożliwi to uczelni dalsze funkcjonowanie. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił politolog dr Dominik Hejj.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Węgry Dominik Hejj george soros ngo