X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
internet

Czas reporterów: Stop! Korupcja!- "W roli głównej -artykuł 228" -podsumowanie akcji .

ŁAPÓWKARSTWO W WIELU PRZYPADKACH JEST BEZKARNE! Pozwala na to artykuł 228 kodeksu karnego. W wielu procesach łapówkowych sąd uznawał dowody przestępstwa jednak nie skazywał winnych gdyż nie byli oni osobami pełniacymi funkcje publiczne. Bezkarni zostali lekarze bioracy łapówki, nauczyciele, kontrolerzy MZA, prezesi spóldzielni mieszkaniowych.
Zobacz więcej na temat:  kodeks karny POLSKA internet

"Seti @Home"; "Chłop niezwyczajny"-

Wycieczka ludzkiej wyobraźni poza codzienność. Sny o przestrzeni w dwu reportażach: "Seti @Home"- Paweł Łukasik Poszukiwanie cywilizacji pozaziemskich przy pomocy komputerów domowych analizujących sygnały z kosmosu może być zajęciem zwyczajnych ludzi. Nawet uczeń zafascynowany internetem może stać się odkrywcą, bowiem Uniwersytet w Berkeley daje każdemu szansę uczestnictwa w badaniach naukowych poprzez internet. Program Błąd! Nie można odnaleźć źródła odsyłacza. (Search for Extra-Terrestrial Intelligence @Home) wysyła sygnały z kosmosu, które są automatycznie analizowane przez komputery domowe, także ten pana Malinowskiego z Radomia. I takich uczetników jest w świecie ponad półtora miliona, w Polsce ponad 13 tysięcy osób. Specjaliści twierdzą, że szanse powodzenia projektu są znikome, ale liczba pasjonatów stale rośnie. Taka jest siła marzeń. "Chłop niezwyczajny"-Jolanta Krysowata Rolnik z Dolnego Śląska, niegdyś chłopo-robotnik miewał sny, że jest na Księżycu. Sny, które zapładniały jego wyobraźnię. W ciągu dnia, przez całe życie coś zmieniał, udoskonalał…
Zobacz więcej na temat:  komputery internet kosmos POLSKA dolnośląskie

"Ratujcie Buźkę"

Polacy mieszkający w różnych krajach świata niemal codziennie spotykają się...w internecie w.... "Polskim Podwórku" czyli jednej w liście dyskusyjnej w języku polskim . W tym wirtualnym miejscu rodzą się realne przyjaźnie. Historia organizowania pomocy Polce uwięzionej w Dżakarcie w czasie zamieszek w Indonezji toczy się w przestrzeni internetowej i pokazuje nowe zjawisko budowanie tą drogą wspólnoty i bliskości ludzi. Właśnie poprzez internet łatwiej mobilizujemy się do działania, stać nas na serdeczność, ofiarność i troskę o człowieka, którego nie widzieliśmy na oczy. Jak to się dzieje? O tym opowiada reportaż Małgorzaty Sawickiej z Radia Lublin Audycja ta uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego "Polska i Świat 1998".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internet toczeń Dżakarta Lublin