Polskie Radio
Section05
Jadwiga Emilewicz

Tych polityków już nie zobaczymy w Sejmie. Sprawdź, kogo zabraknie w nowej kadencji

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się 15 października. Polacy zdecydowali, komu chcą zaufać w IX kadencji prac Sejmu. Wśród posłów, którzy nie zdobyli wymaganej liczby głosów, nie zabrakło znanych nazwisk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wybory 2023 wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory Jadwiga Emilewicz Tadeusz Cymański Błażej Poboży Olga Semeniuk Janusz Korwin-Mikke Artur Dziambor wyniki wyborów 2023

PR24 Polskie firmy zainteresowane odbudową Ukrainy. Emilewicz: bardziej niż wojny, boją się korupcji

- Ukraińskim rynkiem są zainteresowane dwa rodzaje polskich firm. Po pierwsze te, które były wcześniej na rynku rosyjskim i w związku z wojną zwinęły swoją działalność. Po drugie, takie, które już eksportują na różne rynki i dziś myślą o odbudowie Ukrainy. Firmy te bardziej niż wojny, boją się korupcji - powiedziała w Polskim Radiu 24 wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jadwiga Emilewicz Ukraina

Poseł PiS stawia sprawę jasno. "Nie zgodzimy się na przymusową relokację nielegalnych imigrantów"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień powiedziała, że kwestia nielegalnej migracji będzie jednym z tematów niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Zaznaczyła jednocześnie, że jest to sprawa, z którą nie radzą sobie instytucje unijne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Anna Kwiecień Jadwiga Emilewicz imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny 2023

Emilewicz: podtrzymujemy korytarz solidarnościowy z Ukrainą, ale nie jesteśmy w stanie przyjąć tego zboża

Zamknięcie granicy polskiej na zboże z Ukrainy nie polega na tym, że zboże nie przepływa przez granicę. Ten korytarz solidarnościowy z Ukrainą podtrzymujemy, ale nie jesteśmy w stanie tego zboża przyjąć na nasz rynek - powiedziała w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Ukraina rolnictwo zboże Jadwiga Emilewicz polityka

Polskie firmy z ofertami dla Ukrainy. Wiceszef MFiPR wskazuje na preferowane branże

Inwestowaniem na Ukrainie są zainteresowane polskie firmy m.in. z branży wydobywczej i transportowej - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz. W najbliższych tygodniach mamy nadzieję przedstawić ich oferty podczas wizyt w zachodniej Ukrainie i Kijowie - dodała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina firma wojna na Ukrainie transport odbudowa Jadwiga Emilewicz POLSKA

"Inwestycje infrastrukturalne na Ukrainie powinny być realizowane już teraz". Emilewicz zachęca polskie firmy

Jadwiga Emilewicz, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej powiedziała, że polskie firmy od dawna są obecne na ukraińskim rynku. Przekazała, że obecnie na terenie Ukrainy działa ok. 660 polskich firm.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina firma wojna na Ukrainie inwestycje przedsiębiorstwo Jadwiga Emilewicz

Odbudowa Ukrainy po wojnie. Emilewicz: czekamy na konkretną listę projektów inwestycyjnych dla krajowych firm

- W ciagu dwóch tygodni otrzymamy listę konkretnych projektów do realizacji. Zakładamy, że będą w nich mogły uczestniczyć już obecne na tamtym rynku polskie firmy jak i całkiem nowe - powiedziała Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej, wiceszefowa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w adycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Jadwiga Emilewicz

Ubezpieczenia eksportowe. Emilewicz: liczymy, że w sierpniu prezydent podpisze odpowiednią nowelizację

- Mam nadzieję, że do końca lipca zakończymy prace nad ustawą o KUKE, by prezydent w sierpniu ją podpisał - powiedziała wiceszefowa MFiPR Jadwiga Emilewicz. Przepisy zakładają, że Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych będzie mogła ubezpieczać firmy działające na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej eksport import POLSKA produkcja przemysłowa handel ubezpieczenie

Polsko-ukraińska współpraca. Emilewicz o perspektywach "odbudowy Ukrainy"

- Polsko-ukraińska współpraca nad powojenną odbudową Ukrainy powinna odbywać się nie tylko na poziomie dwóch stolic, ale i na szczeblu regionalnym - powiedziała pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej, wiceszefowa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  polska pomoc firmy wojna na Ukrainie Jadwiga Emilewicz wojna 2023 ŚWIAT Europa Ukraina GOSPODARKA

Dziś drugi dzień wizyty polskiej misji gospodarczej na Ukrainie

Wtorek to drugi dzień wizyty polskiej misji gospodarczej na Ukrainie - wczoraj była we Lwowie, a dziś jest w Łucku. W jej skład, oprócz przedstawicieli rządu, wchodzą organizacje pozarządowe i biznesowe, a także polskie firmy - między innymi z branży budowlanej i drzewnej. Misji towarzyszy seminarium na temat współpracy i odbudowy Ukrainy. Organizatorem jest Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  polska pomoc firmy wojna na Ukrainie Jadwiga Emilewicz wojna 2023 ŚWIAT Europa Ukraina

"Odbudowa będzie się też odbywać w regionach, niedługo kolejna misja". Emilewicz o współpracy polsko-ukraińskiej

- Odbudowa Ukrainy nie będzie odbywać się tylko poprzez Kijów, a przez duże zamówienia organizowane przez Agencję Odbudowy Ukrainy, ale także to się będzie działo w regionach. Stąd kolejna misja gospodarcza, którą planuję już za dwa tygodnie, tj. Łuck, Równe i Lwów - powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jadwiga Emilewicz Maksymilian Maszenda wojna na Ukrainie wojna 2023 odbudowa Ukraina polska pomoc