Polskie Radio
Section05
Jakub Kulesza

KORWiN traci trzy znane nazwiska. Posłowie zapowiadają budowę "czwartej nogi" Konfederacji

Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza odchodzą z partii KORWiN i zapowiadają utworzenie nowego ugrupowania. - Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową, ale już bez Janusza Korwin-Mikkego. Odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi - oświadczyli posłowie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Konfederacja KORWiN Artur Dziambor Jakub Kulesza Janusz Korwin-Mikke Sejm partie polityczne

Piotr Paleczny: jako pianista dokładnie czuję to, co oni czują

- Mając takie utwory, jakie prezentują wszyscy uczestnicy: nokturn, mazurki, etiudy i większa forma muzyczna, mamy pełną sylwetkę pianistyczną, osobowość i muzykalność danego artysty - mówił w Dwójce prof. Piotr Paleczny, członek jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. 
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Eliminacje Konkurs Chopinowski 2020 Dwójka Jakub Kulesza Piotr Paleczny

Jakub Kulesza: różnica w limitach dla zaszczepionych i niezaszczepionych jest niezgodna z konstytucją

– Organizatorzy wydarzeń nie mogą gromadzić informacji o tym, kto jest zaszczepiony, a kto nie jest, a dzieje się tak w kinach, na basenach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Graczak Konfederacja koronawirus wirus zdrowie szczepienia COVID-19 Jakub Kulesza Koronawirus w Polsce

Opozycja odpowiedziała na zaproszenie premiera. Spotkanie ws. koronawirusa planowane na wtorek

Na zaproszenie na wtorkową telekonferencję ws. koronawirusa wystosowane przez premiera Mateusza Morawieckiego do przedstawicieli opozycji, pozytywnie odpowiedziały Lewica, PSL i Konfederacja. Szef klubu KO Cezary Tomczyk poinformował, że z komentarzem poczeka na oficjalne zaproszenie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce POLSKA polityka opozycja Mateusz Morawiecki Michał Dworczyk Cezary Tomczyk Krzysztof Gawkowski Jakub Kulesza

Poseł PiS: w polityce bardzo istotną cechą jest wiarygodność

- Politycy powinni stanąć na wysokości zadania, by rzeczywiście te najistotniejsze wartości naszego narodowego życia stały się w politycznej aktywności drogowskazem - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Jakub Kulesza historia Polski

Poseł Solidarnej Polski: Rafał Trzaskowski jest zdesperowany i sfrustrowany, świadczy o tym jego postawa

- Agresywna, ofensywna postawa Rafała Trzaskowskiego pokazuje, że kandydat jest zdesperowany i sfrustrowany - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Piotr Sak. - Wejście Rafała Trzaskowskiego jest dobre dla Konfederacji, bo zwiększa szanse Krzysztofa Bosaka na wejście do II tury wyborów - przekonywał z kolei Jakub Kulesza, poseł Konfederacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Stanisław Janecki Jakub Kulesza Rafał Trzaskowski

"Opozycja pokazała plecy przedsiębiorcom". Joanna Borowiak o tarczy antykryzysowej

- W czwartek przyjęliśmy kolejne rozwiązanie do tarczy antykryzysowej, którego nie poparli posłowie opozycji, pokazując tym samym plecy przedsiębiorcom. Z ubolewaniem przyjmuję ich postawę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji był również Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA tarcza antykryzysowa społeczeństwo GOSPODARKA Koronawirus w Polsce Jakub Kulesza Adrian Klarenbach

Jakub Kulesza: Konfederacja nie jest antysemicka

- W polityce liczy się skuteczność. Dzięki ciekawym prowokacjom intelektualnym Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna więcej osób może o nas usłyszeć. Nie jest tak, że zgadzamy się ze sobą we wszystkim, ale zarzut antysemityzmu pod naszym adresem jest chybiony - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Kulesza z Konfederacji.    
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kulesza Konfederacja Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Janusz Korwin-Mikke Grzegorz Braun

Publicysta o turbulencjach w Kukiz'15: być może będą kolejne odejścia

W nocy z piątku na sobotę na Twitterowym koncie szefa klubu Kukiz'15 Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków. Część wpisów była wulgarna. W piątek z ruchu Kukiz'15 odszedł Jakub Kulesza i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Po odejściu Kuleszy klub Kukiz'15 liczy 28 posłów. O kłopotach Pawła Kukiza i zamieszaniu wokół ruchu Kukiz'15 mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Paweł Kukiz Marek Jakubiak Jakub Kulesza polityka