Polskie Radio
Section05
Janina Ochojska

Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Ochojska: nie był nowicjuszem

- W Strefie Gazy od października ubiegłego roku zginęło prawie 200 pracowników humanitarnych, tak się dzieje nie bez powodu. Widać, że oprócz zamierzeń militarnych jednym z zamiarów jest ograniczenie dostaw pomocy humanitarnej, czym innym było odmówienie organizacji UNRWA zgody na wjazd ich ciężarówek do Strefy Gazy. (…). Izrael chce wziąć Strefę Gazy głodem - mówiła w Polskim Radiu 24 Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Palestyna Izrael Hamas Bliski Wschód konflikt w Strefie Gazy ŚWIAT Benjamin Netanjahu Polska Akcja Humanitarna Janina Ochojska

Ochojska chce "piec kaczkę" każdego 15 października. Stanowcze reakcje internautów. "Upadek, żenujące"

"Pomysł mi się bardzo podoba. Będzie przypominać nie tylko ten ważny dzień w historii Polski, ale pozwoli pamiętać o zobowiązaniach jakie podjęliśmy wobec całego Narodu" - napisała w portalu X europoseł Janina Ochojska. Polityk udostępniła obrazek na którym napisano: "15 x Narodowy Dzień Dziękczynienia Naród piecze Kaczkę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janina Ochojska Koalicja Europejska polityka

Platforma Obywatelska jak zawsze w obronie Niemiec. Ochojska: Merkel "tylko uchyliła drzwi" migrantom

Debata w Parlamencie Europejskim dotycząca forsowanego przez Europejską Partię Ludową paktu migracyjnego wywołała wiele gorących sporów. Politycy przypominali, że u podstaw obecnego kryzysu związanego z napływem przybyszów z Afryki do Europy stoi polityka Angeli Merkel. W sukurs skompromitowanej byłej kanclerz Niemiec pospieszyli politycy Platformy Obywatelskiej. W obronę Merkel wzięła m.in. Janina Ochojska.
Zobacz więcej na temat:  Europa Europarlament kryzys migracyjny 2023 Janina Ochojska Angela Merkel imigranci w Europie Niemcy Platforma Obywatelska

"Janina Ochojska nie ma racji". Poseł KO zapewnia, że bariera na granicy z Białorusią zostaje

- Janina Ochojska nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, nie jest w kierownictwie tej partii. Nie ma w tej kwestii racji, nikt nie będzie demontował tej bariery - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej. Zapewniał też, że jego partia w Sejmie nie chciała wstrzymania budowy bariery, a jedynie przejrzystego finansowania tej inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska opozycja Mariusz Witczak Grzegorz Jankowski granica Janina Ochojska kryzys migracyjny imigranci w Europie

"Do Berlina!". Protesty na wystawie Ochojskiej w Dzierżoniowie

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Janina Ochojska regularnie obciąża polskie władze winą za kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Eurodeputowana pojawiła się kilka dni temu w Dzierżoniowie w związku z inauguracją zorganizowanej przez nią wystawy "Push-back jest nielegalny. Pomaganie jest legalne". Okazało się, że nie przypadła ona do gustu grupie lokalnych mieszkańców, którzy dali temu wyraz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janina Ochojska Dzierżoniów kryzys migracyjny wojna hybrydowa służby i bezpieczeństwo

Rząd PO-PSL gorąco popierał przyjmowanie migrantów. "Jesteśmy przygotowani na każdą liczbę"

Władze Platformy Obywatelskiej od 2015 r. wielokrotnie deklarowały, że są gotowe przyjąć migrantów w ramach relokacji. Spełnienie unijnych zaleceń deklarowała Ewa Kopacz, jeszcze jako premier rządu PO-PSL. Podobne stanowisko formułowali w tamtym okresie Rafał Trzaskowski i Cezary Tomczyk. W późniejszych latach do przyjęcia migrantów nawoływała także poseł Iwona Hartwich, a także europoseł Janina Ochojska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA uchodźcy Ewa Kopacz Cezary Tomczyk polityka Janina Ochojska Rafał Trzaskowski opozycja imigranci w Europie

Opozycja zmieniła zdanie ws. muru na granicy z Białorusią? Poznaliśmy stanowiska klubów

Prawo i Sprawiedliwość zapewnia, że będzie dbało o ochronę granicy polsko-białoruskiej, której jednym z kluczowych elementów jest bariera wybudowana w 2022 roku. Co stałoby się z nią, gdyby do władzy doszła opozycja? Portal PolskieRadio24.pl sprawdził, jakie stanowisko w sprawie muru na granicy z Białorusią prezentują poszczególne partie.  
Zobacz więcej na temat:  Białoruś granica Rafał Bochenek opozycja PiS Platforma Obywatelska Donald Tusk Janina Ochojska

Ochojska znów szokuje. Oskarża o morderstwa na granicy. Zapytana o dowody, odpowiada: "nie ma"

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Janina Ochojska powiedziała w Radiu Zet, że na granicy Polski i Białorusi "panuje totalne bezprawie". Dopytywana o to, czy umierają tam ludzie, odparła zdecydowanie "tak". Dodała także, że "rządzący powinni siedzieć za to, jak traktują migrantów".
Zobacz więcej na temat:  Janina Ochojska granica straż graniczna media wywiad koalicja obywatelska POLSKA polityka

"Niestety przyzwyczailiśmy się do tego typu ekspresji". Karol Karski o wystawie Janiny Ochojskiej w PE

- Wystawy w PE zazwyczaj nie mają szerszego oddźwięku, ich się odbywa kilka jednocześnie. Wystawa Janiny Ochojskiej budzi pewne zainteresowanie, ale coż, przyzwyczailiśmy się do tego typu ekspresji, co oczywiście mówię ze smutkiem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Karol Karski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość ŚWIAT Karol Karski Parlament Europejski Europa Unia Europejska UE Janina Ochojska Białoruś straż graniczna Jerzy Jachowicz

ANALIZA Opozycja straszy: będą zbrodnie bez kary i oddanie Polski w ręce Rosji. "PiS jest przez to bliżej zwycięstwa"

- Tego typu słowa są często bardzo mocno obliczone na wywołanie efektu politycznego - tak dr Łukasz Wyszyński, politolog, ocenia dla portalu PolskieRadio24.pl ostatnie zastraszające wypowiedzi Romana Giertycha i Janiny Ochojskiej. Przekonywali oni, że w Polsce w czasie trzeciej kadencji PiS nie będzie żadnej odpowiedzialności karnej i PiS będzie bezkarnie gwałcić, zabijać i rabować, a rządzący sprzedadzą Polskę Rosji. Dariusz Matecki z Solidarnej Polski twierdzi, że takie osoby "szkodzą swojej opcji politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Janina Ochojska POLSKA wybory kampania polityka

TYLKO U NAS "To absurd. Takie słowa wspierają białoruską propagandę". Straż Graniczna odpowiada Ochojskiej

- Nie wiem, skąd są te dane. To są bardzo krzywdzące słowa dla naszych funkcjonariuszy, dlatego że nasze dane są transparentne. W tej chwili na terytorium Polski znaleziono 19 ciał - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl chor. sztab. Ewelina Szczepańska z Komendy Głównej Straży Granicznej. W taki sposób skomentowała słowa europoseł Janiny Ochojskiej, która mówiła, że nawet 300 migrantów mogło stracić życie, próbując przedostać się do Polski. O sugestii dotyczącej "zbiorowych grobów" SG odpowiada krótko: to absurd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja Białoruś kryzys migracyjny straż graniczna Janina Ochojska TYLKO U NAS