Polskie Radio
Section05
kampania prezydencka

Fogiel: interesuje nas, żeby Andrzej Duda wygrał wybory

– Sondaże są chwilowym odzwierciedleniem opinii publicznej. Nas interesuje, żeby wieczorem w dniu II tury wyborów prezydenckich Andrzej Duda miał poparcie przekraczające 50 proc. – stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Gościem "Pulsu Trójki" był również Tadeusz Zwiefka z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Marcin Pośpiech Radosław Fogiel Tadeusz Zwiefka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska kampania prezydencka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska

Tomasz Grodzki o kandydaturze Szymona Hołowni: efemeryda

- Głosy się rozproszą, Szymon Hołownia odbierze ich trochę m.in. prezydentowi Andrzejowi Dudzie - uważa marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO). Zaznaczył, by nie traktować tego obraźliwie, ale - jak ocenił - efemerydy pojawiają się w każdej kampanii prezydenckiej. - Robią trochę zamieszania i na tym się kończy - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Tomasz Grodzki polityka wybory prezydenckie 2020 POLSKA kampania prezydencka

Rzecznik prezydenta: w kampanii wyborczej nie było żadnych nieetycznych działań

"Gazeta Wyborcza" i Radio Zet ujawniły dokument, z którego wynika, że w 2015 roku sztab wyborczy Andrzeja Dudy podpisał umowę ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie. Umowa obejmowała okres od marca do kwietnia 2015 roku. Do sprawy odniósł się w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Unia Europejska kampania prezydencka Błażej Spychalski

„Debaty prezydenckie to po prostu show”

Za nami gorąca debata między kandydatami na prezydenta USA – Hillary Clinton i Donaldem Trumpem. Kto lepiej zaprezentował się w pierwszej debacie telewizyjnej i przybliżył do zwycięstwa w wyścigu o fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych? Oceniała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Jarczewska (Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Hillary Clinton kampania prezydencka USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Zmieni poglądy ws. uchodźców? "Trump to Trump"

– W 60 dni przed wyborami prezydenckimi spodziewano się, że by zdobyć sympatię bardziej umiarkowanych wyborców, Donald Trump nieco złagodzi swoją politykę migracyjną – mówiła Agata Szczęśniak (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego,  OKO.press). – Okazało się jednak, że Trump to Trump – podkreślał gość Polskiego Radia 24.  
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump kampania prezydencka ŚWIAT uchodźcy USA wybory prezydenckie w USA

Stany Zjednoczone według Trumpa i Clinton

Donald Trump i Hillary Clinton to już oficjalni kandydaci dwóch największych amerykańskich partii w wyborach prezydenckich. W Polskim Radiu 24 Andrzej Filipiak, amerykanista współpracujący z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, mówił o poglądach przedstawicieli Republikanów i Demokratów, ubiegających się o fotel prezydenta USA.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Hillary Clinton kampania prezydencka USA wybory prezydenckie w USA