X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kodeks pracy

Mobbing w pracy może dotyczyć każdego

Zjawisko mobbingu znane jest pracownikiem od dawna, jednak dopiero w latach 90. zajęto się nim od strony formalnej. Wcześniej utożsamiano je ze zwykłymi konfliktami w środowisku pracy. O charakterze zjawiska i regulacjach prawnych mówiły w audycji Społeczny Punkt Widzenia Barbara Surdykowska (biuro eksperckie NSZZ “S”) i Ewa Krajewska (sekretarz Krajowej Sekcji Pracowników Bibliotek Publicznych „Solidarności”).
Zobacz więcej na temat:  praca mobbing kodeks pracy

Nowe przepisy na rynku pracy dla kobiet w ciąży

Umowy o pracę ciężarnych pracownic tymczasowych będą przedłużane do dnia porodu – m.in. takie rozwiązanie przewidują zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O propozycjach resortu rozmawiały w Polskim Radiu 24 Agnieszka Zielińska (Polskie Forum HR) i Anna Reda-Ciszewska (NSZZ "Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca kobieta ciąża Ministerstwo Rodziny kodeks pracy macierzyństwo ZUS

Stanisław Szwed: Niepłacenie minimalnej stawki godzinowej to oszukiwanie pracownika i państwa

Podczas konferencji prasowej Ministerstwo Pracy poinformowało, że zdarzają się przypadki niepłacenia przez pracodawców minimalnej stawki godzinowej, wynoszącej 13 złotych. Ten problem ma dotyczyć 20 procent skontrolowanych przez Państwową Inspekcję Pracy przedsiębiorstw. – Wśród zarzutów PIP-u jest m.in. wliczanie dodatków, które nie powinny być zaliczane do płacy minimalnej. To np. opłaty za odzież, czy też dzierżawę odkurzacza. Na to nie ma zgody – mówił w audycji Gospodarczy Temat Dnia Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  kodeks pracy pracodawcy pracownicy

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada liczne kontrole

Od początku roku obowiązuje minimalna stawka godzinowa - wynosi 13 zł brutto. Nieuczciwi pracodawcy, którzy nie stosują się do nowych przepisów i zaniżają wynagrodzenia swoim pracownikom, nie mogą jednak spać spokojnie. Do masowych kontroli przestrzegania tego prawa przystępuje właśnie Państwowa Inspekcja Pracy. Mówili o tym w programie Kapitał i Praca Barbara Surdykowska (NSZZ Solidarność), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Grzegorz Sikora (Forum Związków Zawodowych).
Zobacz więcej na temat:  rynek pracy zus składki kodeks pracy Solidarność związki zawodowe Anna Grabowska płaca minimalna

Zmiany w Kodeksie pracy. Jest zgoda Rady Ministrów

Rada Ministrów rozpatrywała propozycje Rady Dialogu Społecznego ws. zmian w Kodeksie pracy. Rząd za bezprzedmiotowy uznał postulat wydłużenia czasu odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę, a zarekomendował prace nad rozwiązaniami dot. alternatywnego rozwiązywania sporów pracowniczych. O zmianach w Kodeksie Pracy mówiła dr hab. Monika Gładoch, doradczyni prezydenta Pracodawców RP.
Zobacz więcej na temat:  pracodawcy Rada Dialogu Społecznego kodeks pracy praca