X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
literatura polska

Nagrody Literackie m.st. Warszawy rozdana

W minioną środę, podczas gali wręczenia Nagród Literackich m. st. Warszawy za całokształt twórczości uhonorowano Ernesta Brylla. Urodzony w 1935 roku poeta, autor tekstów, krytyk filmowy i dyplomata na swoim koncie ma już liczne nagrody, m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kto jeszcze został doceniony podczas tegorocznego wydarzenia?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura polska Anna Stempniak literatura poezja II wojna światowa Warszawa historia warszawy

Wszystkie barwy życia Zbigniewa Herberta

Dowcipniś i kawalarz? Wybitny poeta i genialny eseista? Czy raczej człowiek zmagający się z depresją, gniewem, a także bólem ciała i duszy? Zbigniew Herbert był z pewnością kimś, kto płynął pod prąd. Jego życie pełne było tematów trudnych i czasem kontrowersyjnych. To życie zdecydował się dogłębnie zbadać Andrzej Franaszek, autor książki „Herbert. Biografia”, który był gościem audycji „Między Kropkami”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Herbert poezja literatura polska Andrzej Franaszek

Orzeł czy Reszka. Co potrafią "Noworoczne Anioły"?

W audycji Orzeł czy Reszka pisarka Hanna Urbanowska opowiadała o swojej najnowszej książce "Noworoczne anioły" - Bohaterki mojej książki Zuzanna, Anna i Matylda nie wiedzą, że ich działaniom i rozmowom przysłuchują się niewidzialni opiekunowie. Dziewczyny są przyjaciółkami od czasów szkolnych i tak samo ich aniołowie stanowią jedną drużynę - mówiła autorka w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  literatura literatura polska

„Latawiec z betonu”

Twórca gdańskiego falowca odbywa krótkie podróże w przyszłość. Przeżywa kształtowanie się Solidarności, dowiaduje się, czym są e-mail, Ikea, odwiedza sąsiadów, którzy prowadzą gospodarstwo rolne na dziesiątym piętrze, a także wysłuchuje gorzkich opowieści o konstrukcji bloku. Realizm magiczny powieści przeplata się z satyrą, historią Gdańska i Przymorza oraz ważnymi dla Polski wydarzeniami.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 książki Gdańsk literatura literatura polska Solidarność