Polskie Radio
Section05
Łukasz Schreiber

Misja utworzenia nowego rządu. Schreiber: chcemy pokazać, że jest alternatywa wobec propozycji Tuska

Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber powiedział, że powierzenie misji tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu ma duże znaczenie dla Polski i Polaków. Gość Programu 3 Polskiego Radia zastrzegł, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości oczekują tego od obozu Zjednoczonej Prawicy i nie może być mowy o rezygnacji z tego obowiązku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Gnat Łukasz Schreiber Trójka

Opozycja przeciwko powołaniu komisji ds. rosyjskich wpływów. Schreiber: próba wywołania histerii

- Proszę pamiętać, że taka komisja już powstała i funkcjonuje we Francji, także, choć w ograniczonym zakresie, w jednym z landów niemieckich. Bardzo poważnie mówi się o możliwości rosyjskich wpływów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w szeregu innych państw - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, minister w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa ŚWIAT Łukasz Schreiber Trójka

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Schreiber: każda jej decyzja może zostać zaskarżona do WSA

- Decyzje administracyjne komisji podlegają pod Kodeks postępowania administracyjnego. Nie ma wyłączenia kognicji sądów - to wynika wprost z KPA - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jak dodał, "każda decyzja komisji może zostać zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz PiS polityka Łukasz Schreiber

"Przemysł pogardy, nienawiść, zajadłość". Schreiber o języku politycznym opozycji

– Nikt nie jest bez winy (...) ale u nas czasem komuś się coś zdarza powiedzieć, a z drugiej strony jest zinstytucjonalizowany pomysł na przemysł pogardy, na nienawiść, zajadłość, próbę zniszczenia, poniżenia nie tylko formacji jako takiej, ale każdego z jej przedstawicieli - w pierwszym rzędzie oczywiście lidera, prezesa Jarosława Kaczyńskiego – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, komentując brutalizację języka polityki. – Wzniecanie agresji i nienawiści niczemu nie służy – podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS rząd Trójka Beata Michniewicz Łukasz Schreiber opozycja

Dopłaty do źródeł ciepła. Schreiber o poprawkach Senatu: opozycja proponuje wszystko wszystkim

– Nie odrzucamy a priori żadnej z senackich poprawek, natomiast zazwyczaj propozycje Senatu są mało rozsądne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. W ten sposób odniósł się do postulowanych przez izbę wyższą zmian w ustawie o dodatkach do ogrzewania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Schreiber Beata Michniewicz Trójka polityka energetyka energia Senat ETS

Schreiber: wkrótce decyzje ws. ewentualnych dopłat związanych z cenami węgla

– Jeszcze w tym tygodniu zapadną decyzje w sprawie ewentualnych dopłat w związku z cenami węgla ciepłowniczego. Informacje na ten temat przekażą opinii publicznej premier i ministrowie – zapowiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Schreiber węgiel bezpieczeństwo energetyczne energetyka

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji". Schreiber punktuje wystąpienie Tuska

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji Donalda Tuska" - tak zostało zatytułowane wideo opublikowane na kanale YouTube Łukasza Schreibera. Minister w KPRM zwrócił uwagę na wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej, które padły w trakcie konwencji w Radomiu. Polityk wyjaśnił, że w trakcie jednego przemówienia Donald Tusk kłamał, insynuował, a także manipulował aż 38 razy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom Łukasz Schreiber Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

PiS chce przesunąć wybory samorządowe. Schreiber: inaczej dojdzie do ich skrajnego upartyjnienia

– Jeżeli wybory samorządowe odbędą się tak, jak zostały zaplanowane, to dojdzie do ich skrajnego upartyjnienia. To będzie plebiscyt, który wpisze się w centralną kampanię – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. Polityk wymienił argumenty przemawiające za przesunięciem terminu wyborów. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka wybory samorządowe POLSKA polityka Łukasz Schreiber

Światowe media doceniają działania Polski. Łukasz Schreiber wytyka dziennikarzom hipokryzję

Lewicowo-liberalne polskie media zawsze chętnie powielały przekazy niektórych zagranicznych redakcji, nieprzychylnie patrzących na politykę obecnego rządu. W ostatnim czasie sytuacja się jednak diametralnie zmieniła. Krytyczne wcześniej światowe tytuły bardzo doceniają działania polskich władz w obliczu wojny na Ukrainie i związanego z nią kryzysu uchodźczego. "Ostatnio media, które z pasją cytowały światową prasę - kiedy tylko ta napisała coś nieprzychylnego o Polsce - teraz rzadziej powołują się na doniesienia z zagranicy. Czyżby miało to związek z tym, że nasz kraj ma świetną prasę na całym świecie?" - napisał ironicznie na Twitterze Łukasz Schreiber.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media wojna 2022 wojna na Ukrainie Łukasz Schreiber dziennikarze