Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Finansów

Magdalena Rzeczkowska w "Handelsblatt": jesteśmy blisko porozumienia z KE

- W budżecie na 2023 rok uwzględniliśmy już pieniądze z UE, ponieważ powinniśmy je otrzymać. Podejmujemy wszystkie konieczne kroki, aby osiągnąć porozumienie z KE i jesteśmy już bliscy tego - powiedziała w rozmowie z niemieckim "Handelsblatt" minister finansów Magdalena Rzeczkowska. - Nie czekamy na pieniądze - zaznaczyła podkreślając, że najpilniejsze projekty są już finansowane przez Polski Fundusz Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Magdalena Rzeczkowska fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy budżet Polski infografika gospodarka polska GOSPODARKA

Prof. Modzelewski: nie mamy nadmiernego zadłużenia, a tym bardziej nie grozi Polsce bankructwo

Nie ma absolutnie żadnych powodów, aby twierdzić, że Polsce grozi bankructwo, a oszczędności Polaków są w jakikolwiek sposób z tego powodu zagrożone. Co więcej, nadwyżka w budżecie państwa nie jest sztuczna. Nieuzasadnione są też zarzuty o nadmiernym zadłużaniu się Polski, bo jest to dług jak na obecne czasy przyzwoity, a w patrząc na inne państwa europejskie nawet znacznie niższy. Nie oznacza to jednak, że nadchodzący rok nie będzie trudny, bo na pewno będzie i będzie wymagał szukania przez państwo dodatkowych dochodów - mówił w audycji Rządy Pieniądza były wiceminister finansów prof. Witold Modzelewski (UW, Instytut Studiów Podatkowych).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet Polski dochody wydatki dług publiczny pkb finanse publiczne

Więcej opcji w usłudze Twój e-PIT. Fiskus poinformuje o nadpłacie i zaproponuje korzystniejsze rozliczenie

Podatnicy w usłudze Twój e-PIT będą mieli do wglądu rozliczenie podatkowe według przepisów obowiązujących obecnie. Urząd skarbowy poinformuje o ewentualnej nadpłacie, gdyby wynikała z zastosowania regulacji obowiązujących do 1 lipca tego roku - poinformowało Ministerstwo Finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki pit zwrot podatku Krajowa Administracja Skarbowa ulga podatkowa finanse osobiste