Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

KONGRES 590 P. Lewandowski: warto promować się przy polskiej kulturze

- Kultura jest świetnym nośnikiem polskiej marki i najlepiej jest się promować przy polskiej kulturze. Kultura pozwala przełamywać lody i nawiązywać lepsze relacje. Pokazuje osobną duszę i pewne wartości, z którymi przyjeżdża biznes - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Paweł Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  Jan Ruman kongres 590 w Jasionce 2019 kino

TYLKO U NAS Wiceminister kultury: chcemy ułatwić pracę twórcom

- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie jest w stanie zastąpić twórców i nie ma takich aspiracji. My jesteśmy urzędnikami, politykami, a naszym zadaniem jest przede wszystkim stworzenie jak najlepszych warunków dla całej polskiej kinematografii - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kino FILM historia Polski Niepokorni Niezłomni Wyklęci 2019

Jarosław Sellin: podnosimy godność życia polskich rodzin

– Nasza wizja Polski jest czytelna. To dojście do polskiego modelu państwa dobrobytu – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Odniósł się również do znaczenia polityki historycznej w funkcjonowaniu państwa. – Jest ona rodzajem budowania kapitału moralnego narodu – podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Wybory parlamentarne 2019 wybory w Polsce Jarosław Sellin polityka historyczna

Instytut Pileckiego także w Berlinie. Piotr Gliński: musimy pokazywać naszą narrację

- Świat nie jest świadomy tego, co działo się w Polsce podczas II wojny światowej. Musimy pokazywać naszą narrację historyczną wszystkimi sposobami - powiedział w TVP minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Wicepremier mówił także o nowej inicjatywie ministerstwa, opartej o koncerty muzyki klasycznej i o polskich dziełach sztuki utraconych w czasie II wojny światowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński polityka historyczna