Polskie Radio
Section05
niepodległość

Czy Katalonia ma szanse na niepodległość?

Setki tysięcy Katalończyków domagały się w Barcelonie zgody na zaplanowane 1 października referendum w sprawie niezależności regionu. Organizatorzy mówią o ponad milionie demonstrantów. O tym, czy Katalonia ma szanse na niepodległość powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katalonia Hiszpania niepodległość referendum Wawrzyniec Konarski

Ukraina: bilans 26 lat niepodległości

24 sierpnia Ukraina obchodziła 26. rocznicę uzyskania niepodległości. Czy to święto straconych nadziei czy wręcz przeciwnie – nadziei na przyszłość? O tym w audycji 7 dni: Wschód rozmawiali dr Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i uczelni Vistula oraz dr hab. Andrzej Szeptycki z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Rosja niepodległość

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Do 16 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przeznaczono na nie w sumie 3 miliony zł. Dzięki tym projektom możliwe będzie uhonorowanie lokalnych bohaterów, przypomnienie najważniejszych wydarzeń historycznych oraz miejsc pamięci z poszczególnych regionów Polski. O obchodach 100-lecia niepodległości w Polskim Radiu 24 mówił Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.
Zobacz więcej na temat:  niepodległość historia Polski odzyskanie niepodległości