Polskie Radio
Section05
opieka nad dzieckiem

Jak sobie radzić z chorymi migdałkami?

Choroby migdałków dotykają większości z nas. Najczęściej pojawiają się u dzieci, choć zdarza się, że nękają też dorosłych. Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o usunięciu migdałków, bo obawiają się powikłań po zabiegu. Czy słusznie? Na to i inne pytania odpowiedzą nasi dzisiejsze goście. O chorobach migdałków mówili w audycji Na Zdrowie otolaryngolodzy i chirurdzy głowy i szyi - dr. n. med. Paweł Szwedowicz i dr. n. med. Norbert Górski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie pediatra służba zdrowia opieka nad dzieckiem

Służba zdrowia: "Szczepienia ochronią nas wszystkich"

Sąd przywrócił pełne prawa rodzicom dziewczynki, urodzonej w szpitalu w Białogardzie. Dziecko przyszło na świat w 36. tygodniu ciąży w ubiegły czwartek. Kiedy rodzice dziecka nie zgodzili się na wykonywanie zabiegów okołoporodowych i szczepień, na wniosek szpitala sąd rodzinny w Białogardzie ograniczył władzę rodzicielską w zakresie udzielanych świadczeń medycznych oraz ustanowił kuratora. Gdy pracownik sądu dostarczył do szpitala pismo z postanowieniem sądu, rodzice z dzieckiem opuścili placówkę. O sprawie w Debacie Poranka rozmawiali Marcin Celiński (Liberte), Rafał Ziemkiewicz (Do Rzeczy) i Michał Rachoń (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  szczepienia medycyna służba zdrowia NFZ opieka nad dzieckiem Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł

Ministerstwo Rodziny chce doprecyzować przepisy o opiece naprzemiennej

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływają skargi oraz wnioski obywateli dotyczące formy sprawowania pieczy, zwanej opieką czy pieczą naprzemienną, nad małoletnim dzieckiem przez rodziców po rozpadzie ich związku. O doprecyzowaniu przepisów o opiece naprzemiennej mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Grycz, prawo rodzinne.
Zobacz więcej na temat:  rodzina rozwód Rzecznik Praw Obywatelskich dzieci piecza opieka nad dzieckiem

"Chcemy, aby każda rodzina mogła umieścić dziecko w żłobku"

Pod koniec kwietnia resort rodziny, pracy i polityki społecznej skierował do konsultacji projekt nowelizacji niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin - zaproponowane w nim rozwiązania są efektem przeglądu systemu wsparcia rodzin, do którego zobowiązała rząd ustawa wprowadzająca program "Rodzina 500 plus".
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska dzieci opieka nad dzieckiem Ministerstwo Rodziny program 500+ Rodzina 500+ POLSKA