Polskie Radio
Section05

polityka

Kosiniak-Kamysz chce karać za opuszczenie szeregów PSL. Prof. Grabowska: groźbą szantażu nie buduje się partii

- Czyżby Kosiak-Kamysz nie był pewien swoich ludzi, że sięga do groźby szantażu - będziesz płacił, jeżeli nie dotrzymasz słowa? Dodatkowo zostaniesz potępiony. To jest niepotrzebne i niemądre - mówiła w Polskim Radiu 24 prawnik prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL PSL-Koalicja Polska wybory w Polsce POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz

ANALIZA Prognozy Donalda Tuska a rzeczywistość. Dlaczego lider PO tak często się myli?

Ogłoszenie przez Jarosława Kaczyńskiego programu 800+ sprawiło, że opozycja zaczęła się prześcigać w różnych ocenach. Ostatecznie Donald Tusk stwierdził, że takie inicjatywy są potrzebne i dlatego chce je wprowadzić jak najszybciej. W przeszłości twierdził jednak, że świadczenia takie jak 500+ nie są możliwe i doprowadzą do zapaści. To nie jedyny przypadek, gdy jego prognozy nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska wybory w Polsce 500+ POLSKA

"Pogarda dla społeczeństwa, kompletne niezrozumienie". Barbara Socha analizuje pomysły PO

- W Platformie Obywatelskiej brakuje osób, które rozumieją, na czym polega polityka społeczna - stwierdziła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha, oceniając propozycje wyborcze Platformy Obywatelskiej. - Jedyny poważny postulat opozycji to "odsunąć PiS od władzy", reszta to pogarda dla społeczeństwa i kompletne niezrozumienie - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Barbara Socha Donald Tusk opozycja wybory w Polsce Platforma Obywatelska

Unijna rekompensata za import z Ukrainy. Telus: jeśli jej nie będzie, europejska solidarność legnie w gruzach

Wstrzymana została decyzja Komisji Europejskiej w sprawie rekompensat dla rolników, w tym polskich, w wysokości 100 mln euro, w związku ze stratami, jakie ponieśli w związku z importem towarów rolnych z Ukrainy. Minister rolnictwa Robert Telus wskazuje, że decyzja powinna zapaść w najbliższych dniach, ale nie ma pewności, że środki zostaną nam przyznane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus Komisja Europejska rolnictwo Ukraina

"Scenariusz pisany cyrylicą". Sobolewski o pomyśle odwołania szefa MON

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski powiedział w Radiu Wnet, że "nie ma żadnego powodu, by w ogóle rozpatrywać jakiekolwiek zmiany personalne dotyczące wicepremiera i szefa MON Mariusza Błaszczaka". - Wniosek o jego odwołanie to scenariusz pisany cyrylicą - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Sejm Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA Krzysztof Sobolewski

Państwo pomoże chronić dzieci przed pornografią. Wiceminister rodziny o szczegółach propozycji rządu

- Bardzo ważna jest rola państwa w ograniczeniu dostępu do treści pornograficznych. Taki projekt ustawy już został przez rząd przyjęty, mam nadzieję, że uda nam się przeprocedować tak, by mogło to rozwiązanie wejść w życie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Wskazała, że wynikające z projektu nowe obowiązki operatorów nie rozwiążą problemu całkowicie, ale są "dużym krokiem naprzód".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Barbara Socha Katarzyna Gójska infografika nowe technologie dzieci młodzież pornografia bezpieczeństwo w sieci