Polskie Radio
Section05

polityka

SONDAŻ Andrzej Duda ma powody do zadowolenia. To właśnie jego Polacy najchętniej zaprosiliby na obiad

Na obiedzie w domu Polacy najchętniej ugościliby prezydenta Andrzeja Dudę - wynika z sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie portalu Onet.pl. Drugi w zestawieniu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, a trzecia Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent sondaż sondaże wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska Szymon Hołownia Krzysztof Bosak

Andrzej Dera: łączenie sprawy ludzi śmiertelnie chorych z TVP jest niegodziwe

Prezydencki minister Andrzej Dera poinformował, że prezydent podejmie decyzję ws. nowelizacji ustawy o dofinansowaniu mediów publicznych w ustawowym terminie. Dodał, że w Senacie "próbowano w bardzo brutalny sposób powiązać coś, czego nigdy nie powinno się robić w polityce". - Łączenie obawy śmierci z telewizją publiczną, z rekompensatą, jest po prostu niegodziwe - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  media publiczne Polskie Radio TVP Andrzej Dera Andrzej Duda POLSKA onkologia

Turczynowicz-Kieryłło: oczekuję od Kidawy-Błońskiej, że potępi "Gazetę Wyborczą"

Szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło wyraziła oczekiwanie, że kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska potępi "Gazetę Wyborczą" za promocję przemocy wobec kobiet. Chodzi o artykuł o mieszkańcu Milanówka, który twierdzi, że został ugryziony w rękę przez Jolantę Turczynowicz-Kieryłło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Gazeta Wyborcza Małgorzata Kidawa-Błońska

"Zamykamy drzwi". Tak szef kampanii Kidawy-Błońskiej unikał pytań o służbę zdrowia

Dziennikarz TVP.Info usiłował zadać pytanie b. ministrowi zdrowia o zamykane szpitale za rządów PO-PSL. Bartosz Arłukowicz nie zatrzymał się, by udzielić odpowiedzi. "Zamykamy drzwi" - usłyszał reporter. Do tej sytuacji doszło podczas inauguracji działalności warszawskiego Sztabu Obywatelskiego - Centrum Wolontariatu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartosz Arłukowicz Małgorzata Kidawa-Błońska służba zdrowia media opozycja szpital

TYLKO U NAS Jak zaangażowanie Donalda Tuska wpłynie na notowania kandydatki KO? Ekspert: paradoksalna sytuacja

Donald Tusk ma zaangażować się w kampanię wyborczą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Politycy Koalicji Obywatelskiej uważają, że pomoże to kandydatce KO, odmiennego zdania są przedstawiciele PiS. - Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obie tury wyborów, a zanosi się, że dojdzie do drugiej, kierują się zupełnie inną logiką - mówi politolog dr hab. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Małgorzata Kidawa-Błońska opozycja Platforma Obywatelska wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka

SONDAŻ Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z dużą przewagą nad konkurencją

W lutym największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego chciało głosować 40 proc. badanych deklarujących udział w wyborach prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) uzyskałaby 21 proc. poparcia, a Robert Biedroń 7 proc. - wynika z sondażu Kantar. Frekwencja wyniosłaby 72 proc.
Zobacz więcej na temat:  sondaż wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń POLSKA