Polskie Radio
Section05
prawa człowieka

Jakub Jałowiczor: RPO powinien być ponad podziałami politycznymi

- Wiele zależy od senatorów niezależnych, którzy prawdopodobnie poprą kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego. Zakończyłoby to wreszcie niejasną od kilku miesięcy sytuację i mielibyśmy wreszcie nowego Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski prawa człowieka Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24

UE planuje nałożyć na Chiny sankcje. Chodzi o łamanie praw człowieka

Wszystko wskazuje na to, że będą unijne sankcje przeciwko Chinom za łamanie przez Pekin praw człowieka. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że takie są wstępne uzgodnienia przedstawicieli 27 unijnych krajów w Brukseli, choć osiągnięte po długich negocjacjach.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Unia Europejska UE ŚWIAT sankcje Unii Europejskiej sankcje prawa człowieka Europa

Wojciech Reszczyński: wprowadzony w USA "Akt równości" będzie źródłem buntu

- Nie ma powszechnej równości, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie da się zaakceptować niektórych ideologicznie narzuconych form. Można je tolerować, ale nie akceptować - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński w "Debacie Dnia". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ŚWIAT USA równouprawnienie lewica prawa człowieka LGBT tolerancja