X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
prawa człowieka

Adam Redzik: ludobójstwo godzi w istotę człowieczeństwa

- W 1933 roku Rafał Lemkin zaproponował, żeby uregulować zbrodnie, które godzą w prawa człowieka, w istotę człowieczeństwa, jako elementu grupy. W efekcie tego pojawił się termin ludobójstwa - mówił w Polskim Radiu 24 profesor Adam Redzik, sędzia Sądu Najwyższego, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA ludobójstwo zbrodnie wojenne prawa człowieka Ormianie kodeks karny Agnieszka Kamińska

NASZ WYWIAD Dysydent: Ukraina nie da rady sama, jak Polska w 1939 roku

Majdan pięć lat temu dał nam skarb – doświadczenie współpracy między ludźmi, międzywyznaniowej, między narodowościami. Jednak by zatrzymać rosyjskie zagrożenie, Zachód musi zmienić podejście do Rosji i wyznaczać jej czerwone linie, których nie śmie przekroczyć – mówił dysydent, wieloletni więzień łagrów, obecnie rektor katolickiego uniwersytetu Myrosław Marynowycz w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Rosja ZSRR Euromajdan prawa człowieka

NASZ WYWIAD Szef Wiasny: blokuje się protesty przeciw chińskim zakładom

- Sytuacja praw człowieka na Białorusi nie jest dobra. KGB stara się wpływać na życie społeczne i blokować niezależne organizacje. Białorusini nie mogą wyrazić swojego zdania nawet w sprawie powstających chińskich fabryk chemicznych, zakładów produkcji akumulatorów czy elektrowni atomowej – powiedział Aleś Bialacki portalowi PolskieRadio24.pl i Raportowi Białoruś.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD Europa Aleś Bialacki prawa człowieka

Debata Poranka: publicyści o akcji "Tęczowy piątek"

Akcja "Tęczowy piątek" miała charakter marginalny i nie została przeprowadzona na taką skalę, o jakiej informowali organizatorzy – oceniło w piątek Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Polskim Radiu 24 komentarz Igora Szczęsnowicza z Gazety polskiej Codziennie i Sebastiana Gajewskiego z Centrum Ignacego Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej prawa człowieka homoseksualizm

Białoruś jak Krym? ”Rosja jest aktywna, Zachód się wycofuje"

Coraz więcej Białorusinów szuka informacji w mediach społecznościowych, Vkontakte, Odnoklasnikach czy w Telegramie. Rosja stara się tam być obecna, ale Zachód wcale nie jest aktywny – o tym mówił Aleś Zarembiuk na konferencji OBWE w Warszawie.  Prof. David R. Marples przestrzegał przed scenariuszem krymskim na Białorusi. Działacze mówili, że znacznie skurczyły się środki z Zachodu na wsparcie społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi, mimo coraz bardziej agresywnej polityki Rosji na obszarze postsowieckim.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś TYLKO U NAS Rosja prawa człowieka