X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
przetarg

Jest wyrok ws. korupcji w MON przy przetargu

Zbigniew F. - b. doradca Romualda Szeremietiewa, wiceszefa MON w rządzie AWS - został uniewinniony w sądzie I instancji z zarzutów ujawniania kontrahentowi resortu tajnych informacji z przetargów oraz żądania i przyjęcia łapówek - ustaliła Polska Agencja Prasowa. Informację o nieprawomocnym wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia z 2 lutego przekazała sędzia Dorota Trautman, rzeczniczka ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  MON korupcja sądownictwo przetarg POLSKA

Klauzule społeczne przy przetargach. "Zwrot o 180 stopni"

Solidarność wspólnie z Fundacją CentrumCSR.PL prowadzi akcję mającą na celu zdyscyplinowanie instytucji publicznych, które w rozpisywanych przetargach nie uwzględniają klauzul społecznych, gwarantujących pracownikom zabezpieczenie ich podstawowych praw. Instytucje, które zlekceważyły klauzule, otrzymują żółte kartki. O akcji opowiadał gość Polskiego Radia 24 Jarosław Lange, przewodniczący poznańskiej Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność związki zawodowe przetarg prawo umowy śmieciowe

Poseł PiS: opozycja upomina się o miejsca pracy we Francji

Na wniosek PO odbyła się w Sejmie debata nad informacją ws. działań rządu związanych z pozyskaniem śmigłowców dla wojska. - Bardzo mocno zastanawiające jest, dlaczego Platforma Obywatelska i Nowoczesna, tak mocno zabiegają o miejsca pracy we Francji. Zupełnie pomijają Polskę; zakłady w Mielec i Świdniku - mówił w Rozmowie Parlamentarnej w Polskim Radiu 24 Sylwester Tułajew (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Caracal Caracale PiS przetarg wojsko

Eksperci o przetargu na śmigłowce dla wojska

W ubiegłym tygodniu polski rząd poinformował, że nie kupi helikopterów Caracal od koncernu Airbus. Nowe śmigłowce dla naszej armii będą produkowane w zakładach w Mielcu i Świdniku. Jeszcze w tym roku do żołnierzy mają trafić dwa amerykańskie Black Hawki. Maszyny mają być serwisowane w Łodzi. Sprawę w Cafe Armii komentowali publicyści wojskowi – Bartosz Głowacki i Juliusz Sabak.
Zobacz więcej na temat:  Caracale Francja Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA Polskie Radio 24 przetarg wojsko