X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
przetarg

Klauzule społeczne przy przetargach. "Zwrot o 180 stopni"

Solidarność wspólnie z Fundacją CentrumCSR.PL prowadzi akcję mającą na celu zdyscyplinowanie instytucji publicznych, które w rozpisywanych przetargach nie uwzględniają klauzul społecznych, gwarantujących pracownikom zabezpieczenie ich podstawowych praw. Instytucje, które zlekceważyły klauzule, otrzymują żółte kartki. O akcji opowiadał gość Polskiego Radia 24 Jarosław Lange, przewodniczący poznańskiej Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność związki zawodowe przetarg prawo umowy śmieciowe

Poseł PiS: opozycja upomina się o miejsca pracy we Francji

Na wniosek PO odbyła się w Sejmie debata nad informacją ws. działań rządu związanych z pozyskaniem śmigłowców dla wojska. - Bardzo mocno zastanawiające jest, dlaczego Platforma Obywatelska i Nowoczesna, tak mocno zabiegają o miejsca pracy we Francji. Zupełnie pomijają Polskę; zakłady w Mielec i Świdniku - mówił w Rozmowie Parlamentarnej w Polskim Radiu 24 Sylwester Tułajew (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Caracal Caracale PiS przetarg wojsko

Eksperci o przetargu na śmigłowce dla wojska

W ubiegłym tygodniu polski rząd poinformował, że nie kupi helikopterów Caracal od koncernu Airbus. Nowe śmigłowce dla naszej armii będą produkowane w zakładach w Mielcu i Świdniku. Jeszcze w tym roku do żołnierzy mają trafić dwa amerykańskie Black Hawki. Maszyny mają być serwisowane w Łodzi. Sprawę w Cafe Armii komentowali publicyści wojskowi – Bartosz Głowacki i Juliusz Sabak.
Zobacz więcej na temat:  Caracale Francja Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA Polskie Radio 24 przetarg wojsko

Katarzyna Lubnauer: poprzemy wniosek o komisję ws. Caracali

Platforma Obywatelska złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby się zająć m.in. procedurami przetargowymi dotyczącymi zakupu śmigłowców dla polskiej armii. – Chcielibyśmy, by powstała taka komisja śledcza. Poprzemy ją –  deklarowała w audycji Rozmowa Parlamentarna Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  airbus Caracal Caracale Katarzyna Lubnauer Nowoczesna polityka przetarg

Przetargi: koniec z dyktatem niskiej ceny. Czy rzeczywiście?

Wprowadzona w lipcu nowelizacja Ustawy o zamówieniach publicznych miała zerwać z dyktatem najniższej ceny. Wcześniej w konkursach wygrywały projekty najtańsze, a nie najlepsze, czy najbardziej opłacalne. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Marta Owczarczyk (radca prawny, ekspert ds. zamówień publicznych) i Grzegorz Zych (przedsiębiorca).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio 24 prawo przetarg zamówienia publiczne