Polskie Radio
Section05
konsultacje społeczne

Konsultacje dotyczące zamówień publicznych. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać uwagi do grudnia

Do 16 grudnia przedsiębiorcy mogą zgłaszać uwagi i opinie dotyczące zamówień publicznych. Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało specjalną ankietę w tej sprawie. Ankieta ma związek z uchwaloną przez rząd w styczniu tego roku Polityką Zakupową Państwa, czyli nowym podejściem do zamówień publicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zamówienia publiczne firma msp konsultacje społeczne Ministerstwo Rozwoju

CPK czeka na uwagi mieszkańców. Ruszają konsultacje społeczne w sprawie budowy Portu Solidarność

W środę ruszają konsultacje społeczne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ustawowe obowiązkowe konsultacje społeczne dotyczące oddziaływania inwestycji na środowisko przeprowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie. Potrwają one co najmniej do 30 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny konsultacje społeczne inwestycje infrastruktura

Autostrada A2 od Łodzi do Warszawy będzie poszerzona. Ruszają konsultacje rynkowe

Prawie 90-kilometrowy odcinek autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią ma być poszerzony o jeden pas. - Mamy przed sobą do zrealizowania inwestycję, jakiej jeszcze nie było w Polsce. Chcemy się do niej dobrze przygotować, dlatego 30 grudnia rozpoczynamy wstępne konsultacje rynkowe - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA autostrada a2 GDDKiA inwestycje infrastruktura budowa konsultacje społeczne przetarg

"Opozycja oferuje młodym jedynie wiece i hasła ideologiczne". Piotr Mazurek o Campus Polska

"Campus Polska potwierdza, że opozycja na czele z Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim oferuje młodym jedynie polityczne wiece, hasła ideologiczne i rolę fotomaskotek" - stwierdził na Twitterze pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazurek młodzież Olsztyn Rafał Trzaskowski Donald Tusk polityka PiS Rada Dialogu Społecznego konsultacje społeczne

Strategia Demograficzna 2040. Socha: każdy może zgłosić uwagi i opinie ws. tego projektu

- Ruszają konsultacje do Strategii Demograficznej 2040. Przewidzieliśmy również taką możliwość, aby swoje uwagi i opinie mogły zgłaszać wszystkie osoby, które mają taką chęć. Jest do tego dedykowany adres mailowy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo konsultacje społeczne

Likwidacja zmiany czasu możliwa wiosną 2019 roku

- Ostatnio do Komisji Europejskiej wpłynęło wiele apeli o likwidację zmiany czasu. Wobec presji wywieranej na nią przez obywateli, KE musiała zadziałać - relacjonowała w Magazynie Europejskim Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. Gościem Polskiego Radia 24 był też Piotr Bodył Szymala (Monitor Prawa Bankowego), który komentował stanowisko UE wobec odwieszenia części amerykańskich sankcji na Iran.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska zmiana czasu konsultacje społeczne Bogumił Husejnow Beata Płomecka sankcje USA