Polskie Radio
Section05
rachunek bankowy

Kolejne zatrzymania w sprawie klubów nocnych wyłudzających pieniądze. Prawie 130 podejrzanych

Kolejnych 20 osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w sprawie klubów nocnych, w których miało dochodzić do wyłudzania pieniędzy od klientów. W śledztwie jest już łącznie 129 podejrzanych, 54 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚ prokuratura wyłudzenia zatrzymanie pieniądze pożyczka rachunek bankowy

"Stracisz dane, stracisz pieniądze!". Startuje kampania na temat wyłudzania danych i kradzieży pieniędzy

W poniedziałek ruszyła ogólnopolska kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów "Stracisz dane, stracisz pieniądze!". Kampania ostrzega przed groźbą utraty danych i środków finansowych oraz apeluje do konsumentów o wzmożoną ostrożność.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo rachunek bankowy karta płatnicza wyłudzenia

"Jak nie wpaść w pułapkę oszustów". UOKiK i Rzecznik Finansowy przypominają o najważniejszych zasadach

Oszuści sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody manipulacji i wyłudzania danych dostępowych do rachunków - ostrzega prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Podkreśla przy tym, że banki nie wypełniają ustawowych obowiązków i wprowadzają konsumentów w błąd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK banki karta płatnicza rachunek bankowy wyłudzenia oszustwa haker

Cyberataki na użytkowników bankowości elektronicznej. Jakie metody najczęściej stosują oszuści?

Ostatnie miesiące przyniosły wzmożoną falę cyberataków na użytkowników bankowości elektronicznej, informują media. Oszuści podszywają się pod banki, informując o blokadach kont lub niesamowitych okazjach inwestycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank rachunek bankowy kredyt hipoteczny kredyt gotówkowy oszustwa oszustwo kradzież kradzież tożsamości kradzież pieniędzy kradzież danych społeczeństwo

Nowy oręż w walce z nadużyciami finansowymi. Naczelnicy urzędów skarbowych zajrzą w rachunki bankowe

Od piątku, 1 lipca, w życie wchodzi zmiana w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, na mocy której naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli uzyskać dostęp do danych o rachunkach bankowych podatników. Wcześniej, przed zmianą, prawo do wnioskowania o taką informację mieli Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz naczelnik urzędu celno-skarbowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa urząd skarbowy rachunek bankowy

Bankowy rachunek podstawowy. Sprawdź kto i jak może uniknąć opłat za prowadzenie konta

Czasy, gdy klienci banków nie płacili za przelewy, wypłaty z obcych bankomatów oraz za prowadzenie konta już dawno minęły. Tymczasem niewiele osób wie, że od 2018 r. obowiązują przepisy dotyczące rachunku podstawowego, który jest całkowicie za darmo i który można założyć w każdym banku i SKOK-u. Czym jest takie konto i jakie warunki należy spełnić, by je mieć?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank SKOK rachunek bankowy konto bankowe koszty finanse osobiste

Szczelny system podatkowy, ale czy także bezpieczny?

Ministerstwo Finansów przedstawiło dziś (25.05.) w Sejmie informacje w sprawie efektów uszczelnienia systemu podatkowego. 900 mln złotych – tyle na koniec kwietnia wyniósł deficyt budżetu państwa. To półtora procent planu na ten rok. Wpływy podatkowe były o ponad 11 mld złotych wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To wzrost o jedną piątą. Ale szczelny system podatkowy to także szczegółowe dane gromadzone przez państwo.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Olędzki Justyna Golonko Aleksandra Tycner vat podatki Ordynacja podatkowa przedsiębiorca fiskus rachunek bankowy