X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ratownik medyczny

Doświadczenia lekarzy na wojnie wykorzystywane w medycynie

W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt służący do szkolenia ratowników pola walki. Chociaż pracownia działa od kilku miesięcy, to już przeszkoliło się w niej kilkaset osób. O szkoleniu ratowników pola walki mówił w audycji Café Armia podpułkownik Krzysztof Karwan z Centrum Kształcenia Podyplomowego Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  wojsko ratownik medyczny Ministerstwo Obrony Narodowej medycyna zdrowie

Ratownicy medyczni nie chcą zarabiać mniej niż pielęgniarki

Pracownicy karetek pogotowia domagają się podwyżki płac do poziomu pielęgniarek. Jednak ministerstwo zdrowia zaproponowało kwotę o połowę niższą. Czy środowisko zgodzi się na taki kompromis? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Maria Ochman z NSZZ Solidarność i Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  ratownik medyczny pieniądze służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł

Ratownictwo medyczne woła o pomoc

Narasta konflikt w środowisku ratowników medycznych i pogotowia ratunkowego. Pracownicy grożą protestem. O sytuacji tych grup zawodowych w audycji Kapitał i praca mówili goście: Dariusz Mądraszewski, NSZZ "Solidarność", Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego, Robert Judek, Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ i Grzegorz Byszewski, Pracodawcy RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ratownik medyczny pogotowie ratunkowe służba zdrowia protest