Polskie Radio
Section05
ratownik medyczny

Ustawa o ratownictwie na najbliższym posiedzeniu Sejmu?

– Trudno tu odpowiadać za parlamentarzystów, ale projekt jest procedowany w Sejmie. Niestety część posłów opozycji zgłosiła kolejne pytania i musiała ona wrócić do Komisji Zdrowia. Bardzo liczę na to, że projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówił na antenie radiowej Trójki minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Szumowski ratownik medyczny Ministerstwo Zdrowia Marcin Pośpiech

Doświadczenia lekarzy na wojnie wykorzystywane w medycynie

W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt służący do szkolenia ratowników pola walki. Chociaż pracownia działa od kilku miesięcy, to już przeszkoliło się w niej kilkaset osób. O szkoleniu ratowników pola walki mówił w audycji Café Armia podpułkownik Krzysztof Karwan z Centrum Kształcenia Podyplomowego Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  wojsko ratownik medyczny Ministerstwo Obrony Narodowej medycyna zdrowie

Ratownicy medyczni nie chcą zarabiać mniej niż pielęgniarki

Pracownicy karetek pogotowia domagają się podwyżki płac do poziomu pielęgniarek. Jednak ministerstwo zdrowia zaproponowało kwotę o połowę niższą. Czy środowisko zgodzi się na taki kompromis? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Maria Ochman z NSZZ Solidarność i Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  ratownik medyczny pieniądze służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł