Polskie Radio
Section05

służby i bezpieczeństwo

Rosjanie ściągają uchodźców z Azji i Afryki? Sobolewski: wzmocnimy siły na granicy z Kaliningradem

- Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na odcinku granicy z Kaliningradem, być może wybudować podobne umocnienia graniczne, jakie są w tej chwili na odcinku polsko-białoruskim - mówił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Chodzi o to, aby wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja wojna na Ukrainie Krzysztof Sobolewski imigracja imigranci w Europie wojna 2022 uchodźcy

Szef MON o bezpieczeństwie Polski: niebo osłaniają najnowsze myśliwce F-22 Raptor

 - Żołnierze z Polski i Stanów Zjednoczonych ćwiczą wspólnie osłaniając niebo nad Polską - to wyraz współpracy ochraniający wschodnią flankę NATO - mówił Mariusz Błaszczak. Szef MON podczas wizyty w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku podkreślił, że "wykorzystywane są do tego najnowsze myśliwce F-22 Raptor".
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Mateusz Morawiecki POLSKA wojna 2022 wojna na Ukrainie

Kupujesz samochód używany? Uważaj! Może zostać skonfiskowany!

Rejestr Zastawów Sądowych – z tą bazą danych powinien zapoznać się każdy kupujący samochód z drugiej ręki. W innym wypadku naraża się on na możliwość utraty nabytego auta, nawet po upływie kilku lat od transakcji. Według szacunków Ministerstwa Sprawiedliwości rocznie wpisów do Rejestru, w zależności od miasta, może być od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Oznacza to, że zjawisko zabezpieczania kredytu samochodem jest dosyć powszechne. Jak uchronić się przed zakupem takiego auta?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek prokuratura regiony Warszawa mazowieckie policja policja polska kierowca kierowcy

Działania PO ws. afery podsłuchowej. Nisztor: Tusk popełnił jeden z największych błędów w swojej karierze

- Skoro rzekomo taśmy zostały przez Marka Falentę sprzedane Rosjanom, to w takim razie Donaldzie Tusku, gdzie jest 600 tys. euro i ta reklamówka z Biedronki? (...) Dziś dyskutujemy o zeznaniach świadka naprawdę mało wiarygodnego. (...) Donald Tusk myślał, że wygra polityczną batalię. Niestety przegrał - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Piotr Nisztor afera taśmowa afera podsłuchowa Donald Tusk Rosja POLSKA polityka

PR24 System Patriot w Polsce. Cielma: to się dzieje, wreszcie nie musimy narzekać

- Faktycznie można powiedzieć, że w końcu nie musimy tylko narzekać, mówić o tym, że coś jest planowane. Te ostatnie tygodnie powodują to, że już możemy bardziej komentować to, co się wydarzyło, a nie tylko to, co jest zapisane na papierze - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma z "Nowej Techniki Wojskowej", komentując trwającą integrację systemów rakietowych Patriot w ramach programu obrony powietrznej "Wisła". Gośćmi "Cafe armii" byli także Juliusz Sabak z Defence24.pl i Bartosz Głowacki z magazynu "Raport".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 armia Wojsko Polskie siły zbrojne Patriot infografika POLSKA

Znany rajdowiec potrącił dziecko na pasach? "Dziewczynka sama się przewróciła"

Jak donosi "Super Express", powołując się na krakowską policję, Sobiesław Zasada miał potrącić na przejściu dla pieszych dziesięcioletnią dziewczynkę. Według relacji świadków znany rajdowiec i autor wielu podręczników bezpiecznej jazdy próbował uciec z miejsca zdarzenia. 92-latek przyjął mandat i otrzymał 15 punktów karnych, ale w rozmowie z dziennikarzami twierdził, że jest niewinny, a dziecko przewróciło się samo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowca wypadek Radio kierowców Kraków regiony małopolskie