Polskie Radio
Section05
szczęście

Wspierające przekonania na nowy rok. O tym, co zapewni szczęście w życiu

Odpoczynek, wyznaczenie sobie celów, myślenie również o swoich potrzebach - to niektóre z przepisów na szczęście, jakie omawialiśmy w "Zagadkowej niedzieli". W poszukiwaniach wspierały nas psycholog Agnieszka Stein i Joanna Taracha, autorki "Wspierających przekonań" - zestawu kart zawierających porady na szczęśliwe życie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk rodzina dzieciństwo szczęście

Jak wieść dobre życie? "Stały rytm i autorefleksja"

- Trzeba mieć poczucie, że żyjemy swoim i dobrym życiem, by nie bać się powrotu do niego po weekendzie. Proponuję, by dokonywać zmian małymi kroczkami, nie dzięki rewolucjom, zachęcam do codziennej autorefleksji - mówił Michał Niewęgłowski, twórca aplikacji mobilnej do medytacji i autor książki "Polubić poniedziałki". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia Aleksandra Jasińska szczęście zdrowie psychiczne

Chłonąć życie całym sobą: Marek Kalbarczyk gościem Trójki

Życie z niepełnosprawnością nie oznacza braku radości życia i ciekawości świata. Więcej: może tę ciekawość wzmagać i dawać dodatkową motywację. Tak właśnie jest w przypadku Marka Kalbarczyka, który w młodości stracił wzrok, ale się nie poddał: zachował pogodę ducha, chęć do życia i energię, dzięki której poznaje i opisuje świat.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA niepełnosprawność radość szczęście zmysły dzieci Kasia Stoparczyk Trójka

Rodzina i praca. Jak znaleźć balans?

Celem Work-Life Balance jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą i życiem rodzinnym, by żaden z elementów nie był dominowany przez drugi, ale wręcz umacniany. Harmonia pomiędzy tymi dwoma ważnymi aspektami życia pomaga w znalezieniu niezbędnego czasu na wychowanie dzieci przez oboje rodziców. Harmonia jest opcją idealną, my żyjemy raczej w dążeniu do tego ideału albo w rozdarciu. Nie jest to kwestia równowagi, czyli rozłożenia sił po równo. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców DAB+ emocje psychologia psychologia dziecięca szczęście praca rodzicielstwo Mikołaj Foks