Polskie Radio
Section05
tolerancja

"Rugowanie innych pod płaszczykiem wolności". Jędrzej Kodymowski o protestach przeciwko Janowi Pietrzakowi

- Tolerancja środowisk lewicowych jest wybiórcza - mówił w Polskim Radiu 24 muzyk Jędrzej Kodymowski, odnosząc się do protestów przeciwko koncertowi Jana Pietrzaka w Centrum Sztuki Współczesnej. Gościem audycji był też plastyk, Wojciech Korkuć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 artysta MUZYKA Jan Pietrzak Centrum Sztuki Współczesnej lewica dyskryminacja tolerancja

LGBT. Groźna ideologia czy propagowanie równości?

W ostatnich dniach politycy, media i znaczna część polskiego społeczeństwa pochłonięci byli debatą wokół zwolnienia pracownika IKEA, który sprzeciwiał się narzucanej przez firmę ideologii LGBT. Czy działanie firmy było szykaną ze względu na religię czy było jednak usprawiedliwione polityką IKEI ze względu na chęć szerzenia tolerancji?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg LGBT Kościół ikea homoseksualizm tolerancja

Marsz Równości w Gdańsku. Oświadczenie Aleksandry Dulkiewicz

- Jestem głęboko poruszona tym, co wydarzyło się w sobotę na V Trójmiejskim Marszu Równości jako matka z dzieckiem i osoba wierząca - oświadczyła dziś prezydent Gdańska. Internauci przypominają wcześniejsze wpisy Aleksandry Dulkiewicz, w których pisała m.in., że jest "dumna i zaszczycona", że mogła otworzyć i uczestniczyć w marszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Trójmiasto Kościół tolerancja

Nasz reportaż Bawer Anodo-Akaa na przekór niepełnosprawności

Bawer Anodo-Akaa ma polsko-nigeryjskie korzenie i urodził się w Krakowie. Jest doktorem teologii, działaczem społecznym i aktywistą. Od pięciu lat dzieli życie z  ukochaną żoną Grażyną. Ktoś powie: "i co w tym niezwykłego”. Niezwykłe jest to, że pomimo swej niepełnosprawności - ma czterokończynowe porażenie mózgowe - potrafi czerpać z życia garściami, spełnia się w życiu zawodowym i prywatnym, osiąga wyznaczone cele, a przy tym wszystkim, nie zapomina o pomocy innym. Bawer za swoją działalność społeczną, ale też za życiowy optymizm, został uhonorowany nagrodą publiczności konkursu "Człowiek bez barier 2016".
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność tolerancja Marsz Niepodległości TYLKO U NAS