Polskie Radio
Section05

turystyka

Podróże Czejarka. Całe życie na barce czyli Wilk Morski słodkich wód. Barka Lemara Bydgoszcz

Gdy słyszymy Wilk Morski mamy skojarzenie z brodatym marynarzem, odzianym w obcisłą koszulkę, który z fajką w ustach, przy butelce rumu, snuje fantastyczne opowieści ze świata wielkich mórz i oceanów. A ja chcę dziś zabrać Was na wyprawę po słodkich wodach. Opowieści są tu równie barwne, choć życie na rzecznej barce było zupełnie inne niż na wielkim statku. Jak radziły sobie załogi, które składały się często tylko z dwóch osób? Kapitana oraz jego żony, jedynego marynarza w randze bosmana. Oto Barka Lemara i jej sekrety. Podcast Podróże Czejarka nr 160. Video bit.ly/PodróżeCzejarka. Premiery audio zawsze w środy.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek podróże Sopot

Zamiera turystyczna perła Podlasia. "Najgorszy sezon od 20 lat"

Białowieża, niegdyś tętniąca życiem turystyczna perła Podlasia, dziś świeci pustkami. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej odstrasza turystów, a lokalne biznesy walczą o przetrwanie. Sytuacji nie poprawiają pojawiające się na ulicach pojazdy wojska, radiowozy policji i Straży Granicznej. - Makabra, tak źle nie było od 1994 roku - mówią przedstawiciele biznesu turystycznego w rozmowie z portalem polskieradio24.pl i apelują: "przyjeżdżajcie, tu jest bezpiecznie". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białowieża Białoruś granica wakacje Podlasie straż graniczna policja

Cisza, puste knajpy, brak turystów. Raj przy granicy wymiera

Turystów można zliczyć na palcach jednej ręki. Puste agroturystyki, nieliczni w restauracjach i przy stoiskach z pamiątkami. Na ulicach pełno służb. Co chwilę można zobaczyć wóz wojskowy, policyjny lub pograniczników. Białowieża zmieniła się nie do poznania. Wszystko przez kryzys na granicy. Podróżujący obawiają się tu przyjeżdżać. Biznesy związane z turystyką powoli się zamykają. Społeczność zapewnia, że życie toczy się tu normalnie. - Jest bezpiecznie. Apelujemy o to, aby nas odwiedzano. Lokalna turystyka tego potrzebuje - mówią rozmówcy portalu polskieradio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białowieża Podlasie granica Białoruś policja wojsko straż graniczna

Polskie Radio 24 Co zrobić, by nie zatruć się w wakacje? "Pomogą bakterie"

- W czasie wakacji często jemy "byle co" - czy to w innym regionie kraju, czy to za granicą. Pomóc na żołądkowe problemy mogą nam bakterie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Mularczyk, internista, dietetyk. Na naszej antenie lekarz podpowiedział, jak przygotować się na urlop, żeby delektować się odpoczynkiem i uniknąć przykrych dolegliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podróże żywność zdrowie upały