Polskie Radio
Section05

uchodźcy

"Angela Merkel zachowała się jak właścicielka UE"

- Kanclerz Angela Merkel, poza instytucjami Unii, nie konsultując tego z nikim, na własną rękę, obeszła procedury azylowe i otworzyła granice Unii Europejskiej dla niekontrolowanego napływu uchodźców. Zachowała się jak właścicielka Unii Europejskiej – powiedział w programie 24 Pytania były premier Leszek Miller (SLD). Gość odniósł się także do rządów PiS.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Miller imigranci w Europie Angela Merkel Unia Europejska Niemcy SLD PiS reforma szkolnictwa

Orban: nie będzie zakazu relokacji uchodźców na Węgry

Węgierski rząd odstępuje od zamiaru przygotowania przepisów dotyczących zakazu relokacji w tym kraju imigrantów po tym, jak w mijającym tygodniu parlament nie przyjął projektu nowelizacji konstytucji. Premier Viktor Orban, który zgłosił ten projekt, w wywiadzie dla Radia Kossuth oświadczył dzisiaj, że jego rząd będzie "walczył z ustanowionymi przez Unię Europejską kwotami imigrantów w Brukseli, opierając się na obecnych przepisach konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  Europa imigranci w Europie ŚWIAT