Polskie Radio
Section05

videoOnly

"W państwie prawa ponosi się odpowiedzialność". Anna Milczanowska o sprawie Sławomira Nowaka

- W państwie prawa, a takim państwem jest Polska, za przewinienia, za tego typu sprawy, powinno się ponosić odpowiedzialność karną, tak jak każdy inny obywatel naszego kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, komentując sprawę Sławomira Nowaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Sławomir Nowak PiS Platforma Obywatelska sąd sądownictwo prokuratura

Tajne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Paweł Lisiecki: nie czuję niedosytu wiedzy

- Trudno, żeby państwo Polskie w tej chwili zdradzało wszystkie tajemnice związane z cyberbezpieczeństwem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Karolina Pawliczak z Lewicy, która uznała, że "posiedzenie było farsą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm cyberbezpieczeństwo Paweł Lisiecki PiS lewica polityka cyberprzestępczość cyberatak cyberzagrożenia Stanisław Janecki

Protasiewicz o Tusku: powinien stanąć do wyborów, jeżeli chce znów być szefem w PO

- Powrót Donalda Tuska byłby korzystny dla Platformy Obywatelskiej. Nie byłby to przewrót kopernikański na scenie politycznej, ale podniósłby co najmniej dwukrotnie notowanie partii w sondażach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Protasiewicz (PSL - Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Stanisław Janecki Jacek Protasiewicz PSL-Koalicja Polska

Wiceszef MON: nigdy nie było planów użycia wojska przeciwko protestującym. To kremlowska narracja

- Ze strony polskiego rządu - szczególnie wypowiadam się w imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej - nigdy nie było żadnych planów użycia wojska przeciwko demonstrującym: czy to przeciwko protestującym kobietom, czy przeciwko komukolwiek - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Jego zdaniem "narracja polityków PO w tej sprawie wpisuje się w narrację kremlowską". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo cyberagrożenia opozycja

Niejawne posiedzenie Sejmu. Arkadiusz Iwaniak: nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajemnicę

- To, co zostało powiedziane na niejawnym posiedzeniu Sejmu, niejednokrotnie było omawiane. Nie dowiedzieliśmy się niczego, co można uznać za tajne. Padło kilka liczb, które mogą stanowić tajemnicę. O pozostałych sprawach można przeczytać na portalach - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość hakerzy bezpieczeństwo internet Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Jarosławowi Kaczyńskiemu potrzebne są poselskie szable". Piasecki o porozumieniu PiS-Kukiz'15

- Nie wierzę w to, że dzięki temu porozumieniu formacja Kukiz’15 będzie mogła przeforsować swoje projekty ustaw. Natomiast Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS-owi były i są potrzebne poselskie szable - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był także Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

Wybór RPO. Jarosław Sachajko: przestańmy dzielić, budujmy wspólnotę

- Pierwszy artykuł konstytucji mówi o dobru wspólnym, wszystkich Polaków, a nie dobru danej partii czy rodziny, a są takie pomysły, żeby sobie poprawić byt. To nie jest polityka. Polityka to racjonalne działanie dla dobra wspólnego, i tak postępujemy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Sachajko Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk Rzecznik Praw Obywatelskich

Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Prof. Domański: nie rysuje się to realistycznie

- Donald Tusk, gdyby wrócił na polską scenę polityczną, zdaje sobie doskonale sprawę, że PO sama by nie wygrała wyborów (…) musiałaby za tym stać zgoda ze strony Lewicy i częściowo PSL, nie mówiąc o Szymonie Hołowni. - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Henryk Domański Ryszard Gromadzki

"Rzeszowianie potrafią oddzielić wielką politykę od miejskiej". Pietryga o zwycięstwie Fijołka

- Nie łączyłbym zwycięstwa Konrada Fijołka w wyborach w Rzeszowie ze zwycięstwem opozycji. Opozycja go tylko poparła, nie wystawiła go jako swojego kandydata. Po pierwsze Konrad Fijołek nie wygrał dlatego, że nienawidził PiS-u i kochał opozycję. Wygrał, bo był jedynym kandydatem stamtąd - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". Gośćmi "Debaty Poranka" byli również Marek Król ("Sieci") i Marek Wróbel (Fundacja Republikańska)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rzeszów wybory prezydenckie zjednoczona prawica