Polskie Radio
Section05
Wojciech Skurkiewicz

"Głos Ukrainy będzie słyszalny". Skurkiewicz o szczycie NATO w Wilnie

- Zależy nam na tym, aby postępowało wzmacnianie wschodniej flanki NATO, aby zaangażowanie wojsk sojuszniczych było coraz większe, aby postanowienia chociażby ze szczytu w Madrycie, gdzie zapadły decyzje o zwiększeniu liczebności grup bojowych do brygad, były realizowane - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Ukraina wojna na Ukrainie

Opozycja atakuje zaporę na granicy. Wiceszef MON: wypowiedzi, które godzą w bezpieczeństwo RP

- To są wypowiedzi, które godzą w bezpieczeństwo Rzeczpospolitej, które absolutnie nie powinny się w dzisiejszej sytuacji pojawić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Skurkiewicz. Wiceminister obrony narodowej odniósł się w ten sposób do ataków opozycji na stałą zaporę i działań służb na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Grupa Wagnera Ukraina NATO

Wiemy, kiedy do Polski trafią pierwsze apache'e. Wiceszef MON: to najlepsze śmigłowce w tej klasie

Wicepremier Mariusz Błaszczak podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych uzyskał zapewnienie, że wojsko USA przekaże Polsce osiem śmigłowców Apache, jeszcze zanim zostanie sfinalizowana procedura zakupu tych maszyn przez naszą armię. - To bardzo dobra informacja - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA służby i bezpieczeństwo

Air Show 2023 w Radomiu. Jakie samoloty zobaczymy na pokazach? Szef MON wyjaśnia

W Radomiu w ostatni weekend sierpnia odbędą się - po pięcioletniej przerwie - Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2023. - Zaprezentowane zostaną wszystkie typy samolotów wykorzystywanych w polskich Siłach Powietrznych, w tym myśliwiec FA-50 – zapowiedział w piątek wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Radom regiony wojsko Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak F-16 samoloty lotnictwo POLSKA

Zagrożenia hybrydowe ze strony Rosji i Białorusi. Skurkiewicz: nasze służby są przygotowane

- Cały czas bardzo intensywnie wykorzystujemy nie tylko żołnierzy, ale służby, cywilne i wojskowe, by mieć wiedzę, co się dzieje na terenach przygranicznych - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. - Polskie służby są bardzo aktywne w tym zakresie - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś Rosja kryzys na granicy Wojsko Polskie straż graniczna służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej