Polskie Radio
Section05
zamieszki

Łukaszenka oskarża o "sterowanie protestami po wyborach". Jest stanowcza reakcja MSZ

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył w poniedziałek, że uczestnikami powyborczych protestów "sterowano z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech". Według niego świadczą o tym zarejestrowane połączenia telefoniczne z zagranicy na Białoruś. - Zarzuty prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, że uczestnikami powyborczych protestów sterowano z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech, uważamy za bezpodstawne - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory na Białorusi zamieszki opozycja opozycja demokratyczna

"Nie ma miejsca dla rasistowskiego bandytyzmu". Ponad 100 aresztowanych po zamieszkach w Londynie

Ponad sto osób aresztowano po sobotnich zamieszkach w Londynie - podała w niedzielę przed południem londyńska policja metropolitalna. Większość aresztowanych to osoby, które - jak przekonywały - bronią pomników ważnych dla brytyjskiej historii przed aktami wandalizmu ze strony antyrasistowskich aktywistów. Część tych osób użyła tego tylko jako pretekstu do atakowania policji i wszczynania burd.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Londyn policja demonstracje zamieszki

Tomasz Pernak: Wielka Brytania obawia się organizacji rewolucyjnych

- Ludzie nie przestrzegają zaleceń związanych z epidemią, a do niekontrolowanego tłumu przyłączają się ci, którzy widzą w tym interes. Są organizacje, które za pieniądze wynajmują się do kreowania rewolucji i Wielka Brytania się ich obawia - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Pernak, tłumacz i publicysta zamieszkały w Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Wielka Brytania protest zamieszki USA Europa Antoni Opaliński

"Ameryka ma być inna, nie wielka". Politolog o celach zamieszek w USA

- Chodzi o przebudowę tego wszystkiego, co jeszcze do niedawna czyniło Amerykę wielką. Cech takich jak pracowitość, skupienie się na celu, oparcie o wartości. Dziś celem jest, żeby to wszystko odwrócić, prezydentura Donalda Trumpa jest w tym wtórna - mówił w Polskim Radiu 24 historyk i politolog prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  USA Zamieszki w USA zamieszki Ameryka Północna ŚWIAT