Polskie Radio
Section05

zwierzęta

Unikatowe skamieniałości zwierząt sprzed milionów lat na 25. Pikniku Naukowym

Wielkimi krokami zbliża się 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na którym swoje pokazy, warsztaty, eksperymenty i wykłady zaprezentuje 50 gości specjalnych. W gronie instytucji propagujących wiedzę znalazł się Instytut Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk, który pokaże unikatowe skamieniałości sprzed pięciuset milionów lat.
Zobacz więcej na temat:  woda przyroda zwierzęta morskie ekologia biologia fizyka chemia Joanna Racewicz

25. Piknik Naukowy. Czy kropla wody może lewitować?

Tematem przewodnim sobotniego 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie woda. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00–20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik – przy Bulwarach Wiślanych. Wydarzenia relacjonować będą anteny Polskiego Radia. Słuchacze mogą liczyć nie tylko na audycje i wejścia reporterskie z Pikniku, ale także na spotkania z ulubionymi dziennikarzami.
Zobacz więcej na temat:  woda przyroda zwierzęta morskie ekologia biologia fizyka chemia Joanna Racewicz

Kampinoski Park Narodowy. Zielone płuca Warszawy, łosie i pożyteczne bobry

- Dla Warszawy Puszcza Kampinoska to zielone płuca. Świeże powietrze z tego dużego, zalesionego obszaru przez większą część roku jest do niej nawiewane. Dzięki temu w Warszawie jakość powietrza nie jest aż tak słaba, jak w wielu innych miastach Polski - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Andrzejewska z Kampinoskiego Parku Narodowego, który jest też jedną z najważniejszych ostoi fauny w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska ochrona przyrody Piknik Naukowy zwierzęta leśne Katarzyna Jankowska – PODCAST kpn Kampinos Puszcza Kampinoska

Przywrócić Beti naturze. "Projekt Kondor" w krakowskim zoo

Beti – samica kondora wielkiego, która w zeszłym roku urodziła się w krakowskim ogrodzie zoologicznym, ma szansę trafić do Argentyny i zamieszkać w swoim naturalnym środowisku. "Projekt Kondor", bo tak nazywa się akcja, to pierwszy taki przypadek w Polsce. Reintrodukcja, bo tak nazywa się ten proces, będzie możliwa dzięki współpracy z argentyńską organizacją Bioandina, która dotychczas przywróciła naturze już 200 ptaków tego gatunku.  
Zobacz więcej na temat:  Witold Lazar Trójka ptaki Argentyna Ameryka Południowa Kraków małopolskie ZOO opieka nad zwierzętami